"Ощадбанк" може перевести залишок коштів на пенсійних рахунках внутрішньо переміщених осіб, відкритих у цьому банку, назад до Пенсійного фонду. Таку процедуру визначено статтею 41 проєкту бюджету на 2025 рік.

Списати кошти з рахунків можуть у пенсіонерів-переселенців, які набули такого статусу до 24 лютого 2022 року. При цьому це може статися лише у встановлених законодавством випадках.

Отримання пенсії. Фото: скрін youtube
Отримання пенсії. Фото: скрін youtube

Перший випадок – якщо на рахунках не було руху коштів за останні 12 місяців. Тобто, якщо людина не знімала готівку, не робила переказів і не оплачувала товари чи послуги.

Другий випадок – якщо пенсіонер ВПО не пройшов фізичну ідентифікацію протягом 6 місяців.

Популярні новини зараз
ТЦК "пакують" українців: адвокатка пояснила правомірність дій працівників військкоматів Адвокатів хочуть мобілізувати: висунули жорсткі вимоги Мобілізація дожене все одно: кому готуватись до війська В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Згідно з постановою уряду, пенсійні рахунки таким ВПО відкривали виключно в "Ощаді", тому в інших фінустановах відповідних невикористаних залишків коштів немає. Вилучати гроші з рахунків не будуть, якщо на них накладено арешт чи інше обмеження.

Важливо відзначити, що пенсіонер зможе звернутися до ПФУ або "Ощадбанку" для підтвердження особи та поновлення виплати пенсії.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, виплати зростуть, але не лише завдяки індексації: як зміняться пенсії у 2025 році.

Також наш портал інформував, Чорнобильська зона перетворилася на "пенсійний рай" для 125 тисяч українців: 15 млрд гривень із бюджету йде їм.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, кому піднімають зарплату до 220 тис., а хто ледве виживає на мінімалку: чому українці стикаються з такою несправедливістю.