Мобілізовані військовослужбовці з вищою медичною освітою, але без офіцерського звання тепер можуть пройти перепідготовку та отримати можливість обіймати посади на офіцерських позиціях у Збройних силах України.

Для цього є спеціальна програма перепідготовки офіцерів медичної служби, яка комплектує лікарські посади на тактичному рівні. Про це повідомляють на АrmyInform.

Військовий медик, фото з вільних джерел
Військовий медик, фото з вільних джерел

Як це працює?

Якщо військовослужбовець на сержантській посаді має медичну освіту, він може подати рапорт командиру та подати документи на програму перепідготовки до Української військово-медичної академії.

Навчання проходить у два етапи: 22 дні у форматі онлайн та 18 днів на офлайн-зборі. Підсумком є ​​надання первинного офіцерського звання молодшого лейтенанта медичної служби.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 5 квітня: хто у суботу опиниться перед жорстким вибором Вимоги до стажу зменшили вдвічі: хто вийде на пенсію раніше ТЦК не має права: кого не зможуть мобілізувати попри повістки Гороскоп на сьогодні 4 квітня: несподівана новина може перевернути п'ятницю
Показати ще

Курс перепідготовки вже завершили 251 особу, і це допомагає укомплектувати безліч вакантних лікарських позицій.

Медики, скріншот: YouTube
Медики, скріншот: YouTube

А що із цивільними лікарями? Вони також можуть отримати офіцерське звання. Для цього їм потрібно пройти 4 місяці навчання на військових кафедрах вищих навчальних закладів, після чого вони матимуть змогу служити у ЗСУ на медичних посадах.

Нагадаємо, священиків також мобілізують: як служать священнослужителі

Раніше ми писали про те, що навіть на під'їзд не можна? В Україні посилюють покарання за порушення комендантської години

Крім того, Знай.ua повідомляв нові правила встановлення інвалідності: як подавати документи з 2025 року