Половина чоловiкiв призовного вiку, якi нинi перебувають за кордоном, нібито висловлюють готовнiсть повернутися до України ще до закiнчення вiйни. Ключовою умовою для них є вирiшення питання з бронюванням та мобiлiзацiєю. Про це заявив вiцепрем'єр-мiнiстр — мiнiстр нацiональної єдностi України Олексiй Чернишов пiд час засiдання комiтету Верховної Ради з прав людини, деокупацiї та реiнтеграцiї.

«50% чоловiкiв призовного вiку готовi повернутися в Україну вже сьогоднi, не чекаючи закiнчення вiйни, якщо буде вирiшено питання з бронюванням. Це не вiйна є тим фактором, який стримує їх повернення. Основна причина — страх мобiлiзацiї та невизначеностi щодо їх правового статусу,» — зазначив Чернишов.

Для вирiшення цього питання за кордоном планують створити «Хаби єдностi» (Unity Hub). Вони допомагатимуть українцям вирiшувати питання з працевлаштуванням в Українi, мобiлiзацiєю та оформленням необхiдних вiйськово-облiкових документiв. Це має стати частиною загальної полiтики щодо повернення українцiв додому.

Українські чоловіки в Польщі, фото: Facebook
Українські чоловіки в Польщі, фото: Facebook

«Ми повиннi створити умови, за яких нашi громадяни почуватимуться впевнено, повертаючись до України. Unity Hub допоможе вирiшити їх проблеми ще до повернення, що стане важливим кроком до вiдновлення працездатностi країни,» — додав Чернишов.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам дали трохи більше тижня: що потрібно зробити, щоб не мати проблем з ПФУ ТЦК приховують плани щодо мобілізації: "Не зробимо – поїдемо всі на передок" В Україні хочуть запровадити нове державне свято - чому присвятять Влад Яма живе своє найкраще життя у США: тепер чекає на поповнення
Показати ще

Для реалiзацiї завдань щодо повернення українцiв було створено Мiнiстерство нацiональної єдностi. Одним з перших крокiв цього вiдомства стане пiлотний проект у спiвпрацi з Нiмеччиною. Радник Президента Олександр Камишiн зазначив, що мета проекту — залучення українцiв до роботи в обороннiй промисловостi.

Водночас у ЗМI з’явилася iнформацiя про можливий тиск на українських бiженцiв у ЄС. Українська влада закликала європейських партнерiв припинити надавати грошову допомогу чоловiкам призовного вiку. Це може змусити багатьох повернутися додому. Також обговорюється питання обмеження консульських послуг для тих, хто не планує повертатися.

Чернишов наголошує, що завдання держави — забезпечити прозорiсть i зрозумiлiсть процедури бронювання, аби громадяни не вiдчували страху перед невiдомiстю. «Це питання не тiльки мобiлiзацiї, але й вiдновлення довiри до державних iнститутiв,» — додав вiн.

Нагадаємо, нові правила мобілізації: з яких причин можна втратити бронь та як її відновити

Раніше ми розповідали, що призвуть тільки за двох умов: як проходить мобілізація чоловіків старше 50 років

Також, "Резерв+" не показує позначку про бронювання: юрист пояснив, що робити