Вода і тепло – дві речі, без яких складно уявити комфортне життя у будь-який час, а тим більше під час війни. Але хто б міг подумати, що за всім цим стоїть буквально кілька "дядечків", які, як кажуть у Вінницькому водоканалі, можуть "закінчитися"?

Проблема не у воді, а в людях, які уможливлюють її появу в нас вдома. На тлі війни та мобілізації працівники критичної інфраструктури, такі як водопровідники та тепловики, залишають робочі місця, тому що процес їхнього бронювання залишає бажати кращого.

Про це розмірковує президент Асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький на своїй сторінці у Facebook.

Комунальників відправили на передову / фото: Versii
Комунальників відправили на передову / фото: Versii

Чому це важливо?

7 грудня Асоціація "Укрводоканалекологія" прямо заявила: якщо нічого не змінити, на нас чекає колапс системи ЖКГ. Галузі гостро не вистачає фахівців, а ті, хто лишився, вже давно переступили поріг пенсійного віку. Молодь не особливо поспішає влаштовуватися на роботу, пов'язану із щоденним брудом та скромними зарплатами.

Популярні новини зараз
В Україні реформують ТЦК: як це вплине на мобілізацію Важливі зміни для українців у Чехії: що пропонують для біженців в 2025 році Повістки можуть вручити заброньованим: яка відповідальність за відмову Чекали-чекали і не дочекалися: чому в Україні не нараховують надбавку за вік
Показати ще

Хтось скаже: "Ну що такого?"

А ось що: без людей, які щодня стежать за трубами та котельнями, міста можуть залишитися без води та тепла. Це не паніка, а реальна небезпека.

Дмитро Новицький б'є на сполох: проблема фактично замовчується.

Працівники водоканалу / фото: Херсонська міськрада
Працівники водоканалу / фото: Херсонська міськрада

Що кажуть самі робітники?

На сторінці Вінницького водоканалу підтверджують: ситуація критична.

"Ми не відкриємо таємницю, що середній вік наших хлопців - близький до пенсійного, а молодь, мʼяко кажучи, не дуже поспішає увесь день стояти по коліна в багнюці чи нечистотах за таку зарплату. Тому кожен наш працівник – на вагу золота. Бо від кожного цього дядечка залежить, чи будемо ми з вами з водою й каналізацією", – пишуть комунальники.

Вже створено петицію, в якій пропонують зняти обмеження щодо кількості працівників критичної інфраструктури, що підлягають бронюванню. Якщо нічого не зробити, на кону не лише затишок у будинках, а й базова життєдіяльність міст.

Може, поки ви читаєте цей текст, хтось із останніх фахівців уже полагодив трубопровід, щоб завтра у вас у крані була вода. Але як довго ми зможемо розраховувати на цих "дядечків"?

Нагадаємо, ТЦК візьметься за комунальників: хочуть призвати 200 тисяч людей

Раніше ми писали про те, що комунальники скаржаться на низькі тарифи: 126 млн грн збитків

Крім того, нардеп назвав три комунальні послуги, які можуть подорожчати: дискусії вже ведуться