На засіданні громадської ради керівництво КП "Водоканал" відверто розповіло про критичну ситуацію на підприємстві. За словами директора Радіона Хукаленка, фінансовий стан компанії близький до катастрофи, щомісячні збитки становлять близько 1,35 млн грн, а за 10 місяців втрати досягли 12 млн грн.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУже в січні підприємство ризикує залишитися без коштів на зарплати і оплату електроенергії, пише Shostka.news.
Тарифна криза
Підвищення тарифів називають неминучим кроком для збереження роботи підприємства. Наразі водоканал не має запасів труб чи обладнання, а зношеність мереж сягає 70-75%. Застаріла інфраструктура, у тому числі дерев’яні водопровідні лотки з 1932 року, є "бомбою уповільненої дії". У разі аварії замінювати мережі буде нічим.
Пріоритет — встановлення лічильників
На підприємстві планують встановити загальнобудинкові лічильники для домогосподарств без обліку. Проте змусити споживачів встановлювати індивідуальні лічильники під час воєнного стану неможливо. Як зазначив Хукаленко, у домівках без обліку мешканці нерідко витрачають утричі більше води, ніж нараховано.
Криза кадрів і застарілий автопарк
Після зняття 50% броні з працівників підприємство зіткнулося з ризиком втратити кваліфікованих фахівців. Заробітна плата слюсарів-ремонтників становить близько 10 200 грн, що робить важким утримання кадрів. Автопарк у катастрофічному стані — всі машини ще з 70-80-х років.
Керівництво закликало міську владу допомогти впровадити енергоефективні технології, адже на встановлення сонячних електростанцій коштів немає.
Раніше ми повідомляли, тарифи на воду з 1 січня: що зміниться для мешканців багатоквартирних будинків та приватного сектору?
"Київводоканал" зробив заяву для всіх, хто має лічильник: ризикуєте переплатити - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, українців заспокоїли щодо тарифів: різкого стрибка не очікується.