Данило Гетьманцев, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, анонсував значні зміни у податковій сфері після завершення воєнного стану. Він заявив, що у 2025 році в Україні може бути запроваджена прогресивна шкала оподаткування, яка передбачатиме залежність ставки податку на

Суть нововведення полягає у тому, що громадяни з вищими доходами сплачуватимуть більше, ніж ті, хто заробляє менше. Наприклад:

  • Для громадян із доходами нижче середнього податки залишаться незмінними або навіть знизяться.
  • Для тих, хто заробляє значно більше за середній рівень, податкові ставки зростуть понад нинішні 18%.

Гетьманцев впевнений, що така система сприятиме справедливішому розподілу податкового навантаження. Він зазначив, що законодавча база вже готова до цього кроку, а суспільство підтримує ідею вдосконалення податкової системи.

Сплата податків, кадр з відео
Сплата податків, кадр з відео

Під час воєнного стану ставку військового збору було підвищено з 1,5% до 5%. За словами Гетьманцева, це тимчасовий захід, який припинить свою дію автоматично після завершення воєнного стану.

Популярні новини зараз
Банки планують посилити обмеження на грошові перекази Навіть якщо Україна відкриє кордони, то ніхто просто так не виїде: українцям доведеться платити вже із січня 2025 року Повторно уточнити дані через "Резерв+": у Міноборони попередили військовозобов'язаних Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Водночас, депутат спростував побоювання щодо того, що підвищення військового збору може стимулювати розвиток тіньової економіки. На його думку, ухилення від податків – це явище, яке існувало задовго до таких змін, а підвищення на 3,5% не стане критичним чинником для зростання нелегальних схем.

Податки в Україні
Податки в Україні

На ринку праці ситуація залишається складною. Гетьманцев зазначив, що рівень загального безробіття зріс до 18,2%, водночас у країні бракує висококваліфікованих фахівців.

Роботодавці можуть по-різному реагувати на підвищення податкового навантаження:

  • Одні спробують перекласти витрати на працівників.
  • Інші, навпаки, візьмуть податкове підвищення на себе, щоб утримати кваліфікованих працівників.

Також спостерігається позитивна динаміка щодо детінізації зарплат. За словами Гетьманцева, це стало можливим завдяки активізації роботи податкових органів та відповідальності бізнесу.

Нагадаємо, лише податки та збори: за депозит у банку скоро доведеться доплачувати державі

Раніше ми розповідали про військовий збір для ФОПів: що зміниться з Нового року

Також, Україна наздоганяє європейські ціни: нові податки тягнуть догори все окрім зарплат - нардеп