19 грудня почав діяти новий закон, який змінює правила виконання судових рішень. Якщо боржник відмовляється виконувати рішення суду, його можуть оштрафувати на суму до 121 тисячі гривень.

Це стосується як звичайних громадян, так і керівників компаній чи державних установ.

Суд / фото: Pinterest
Суд / фото: Pinterest

Суди тепер мають більше можливостей контролювати виконання своїх рішень. Наприклад, вони можуть вимагати від боржника звіти про те, як виконуються ці рішення. Якщо боржник цього не робить, суд має право накласти штраф. Половина цієї суми піде заявнику, а друга половина – у державний бюджет, пише «Судово-юридична газета».

Якщо мова йде про державні установи, вони можуть уникнути штрафу, якщо доведуть, що робили все можливе для виконання рішення, але, наприклад, у бюджеті немає грошей. У випадках із соціальними виплатами (пенсії чи допомога), суд теж може зменшити або скасувати штраф.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам готують допомогу – по 4000 грн кожному: хто у списках на виплати Мобілізація чоловіків похилого віку: чи припинять виплачувати пенсію Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу Українці масово стають ухилянтами: червона мітка у "Резерв+" ставить хрест на планах
Показати ще

Людина з грошима в руках
Людина з грошима в руках

Крім того, з’явилися нові правила для подання скарг на дії виконавців, якщо вони порушують права заявників. Такі скарги суд розглядатиме швидко – до 20 днів – і вирішуватиме, як виправити ситуацію.

Нагадаємо, заміна паспорта та інших документів: в яку копійочку влетить оформлення

Раніше ми писали про те, що українці у грудні отримають останню пенсію: деталі жорстких обмежень від ПФУ

Крім того, Знай.ua повідомляв, на Закарпатті землю для переселенців роздають за вигідними умовами "своїм": скандал навколо "Добробуду" та його зв'язки з Павлом Котиком