Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Не секрет, що в Україні пенсіонери є дуже уважними до розмірів своїх виплат, і кожна нова обіцяна надбавка для них має велике значення, особливо надбавка за вік.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМешканка Івано-Франківської області Олена Миколаївна звернулася із запитанням до експертів газети "На пенсії", в якому вона хоче дізнатися, чому з її надбавки "урізали" 456 грн.
Ось, що пише Олена: "Я народилася 15 березня 1944 року. Коли в березні мені виповнилося 80 років, до пенсії було встановлено доплату 80-річним і одночасно було проведено індексацію пенсії. Розмір пенсії збільшився не настільки суттєво, ніж я розраховувала. Зокрема, від набавки 80-річним 570 гривень забрали 456 гривень, які я вже отримувала раніше".
З розрахунків, наведених у листі, журналісти побачили, що основний розмір пенсії за віком досить малий, а вже зверху до нього встановлено різноманітні доплати: доплата до мінімалки, надбавка за стаж, гірська надбавка, доплата дітям війни та надбавка за вік.
Коли відбувається індексація пенсії, то збільшується лише основний розмір пенсії, та був до нього встановлюються у перелічені надбавки. Якщо основний розмір пенсії невеликий, індексація може взагалі не відчуватися.
На жаль, наведених у листі даних недостатньо, щоб механізм індексації показати на конкретному прикладі.
Щодо надбавки за вік
Особам, яким виповнилося 75 років, до пенсії встановлюється доплата у розмірі 456 гривень. Коли людині виповнюється 80 років, розмір вікової надбавки збільшується до 570 гривень. на 114 грн.
Але варто зазначити, що й ці 114 гривень не завжди можна відчути, бо є випадки, коли одна надбавка зростає, а інша на таку суму зменшується, і це вважається цілком законним. Це залежить від складових загального розміру пенсійної виплати.
Нагадаємо, не вистачить і на гречку із хлібом: хто з пенсіонерів опиниться на межі виживання у 2025 році.
Раніше повідомлялося, пенсіонери захоплюють ринок праці: чому старих людей охоче беруть на роботу.
Також, в Україні змінюють правила виходу на пенсію: мати 15 років стажу зовсім не обов'язково.