Чинне законодавство України дозволяє постачальникам послуг відрізати електропостачання домогосподарствам за умови накопичення заборгованості. Коли й за якої суми можуть відключити світло, йдеться у матеріалі видання "Фокус".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАдвокат Андрій Шабельников пояснив, що немає чітко визначеного розміру суми боргу, за якого споживачеві неминуче відключать електропостачання. Припинити надання послуг можуть як за незначного боргу до 3000 гривень, так і при заборгованості понад 10 000 гривень.
Правозахисник зазначив, що найчастіше постачальники розглядають кожен випадок індивідуально з огляду на історію платежів. Якщо людина регулярно платила за світло, але через тимчасові труднощі прострочила кілька платіжок, то їй можуть піти на зустріч і, наприклад, запропонувати оформити договір про реструктуризацію.
Однак у більшості випадків підставою для відключення стає систематична несплата за послуги та ігнорування попереджень про наявність заборгованості.
Адвокатка Адвокатського бюро Івана Хомича Олена Воронкова також зазначає, що невелика заборгованість до 2000 гривень не має стати приводом для відключення, оскільки це не вигідно й самому постачальнику послуг.
"З точки зору постачальника недоцільно відключати споживача, у якого сума боргу не перевищує 1514 грн, оскільки витрати на підключення будуть покладені на самого надавача послуг", - зазначила правозахисниця.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, українці можуть економити на електроенергії до 500 грн щомісяця: що потрібно зробити.
Також наш портал інформував, зима у темряві та холоді: відключення світла можуть тривати по 16 годин та більше.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, через відключення світла горить побутова техніка: чи можна отримати компенсацію за пошкоджені електроприлади.