В Україні поки що не штрафують за використання літньої гуми взимку, але законопроєкт із покараннями вже зареєстрований. Якщо його ухвалять, штрафи складуть 340 грн для легкових авто та 8 500 грн для вантажівок і автобусів.

Експерти зазначають, що зимова гума значно покращує безпеку на дорозі. Вона краще тримається на слизькій поверхні і допомагає швидше зупинитися. Особливо це важливо в умовах ожеледиці, коли літня гума стає жорсткою і втрачає свої властивості. Про це пише OBOZ.UA.

Зимова гума, фото: diesel.if.ua
Зимова гума, фото: diesel.if.ua

Зимові шини виготовлені з м’якішого матеріалу, що зберігає еластичність навіть при сильному морозі, а їхній спеціальний протектор покращує зчеплення на снігу та дощі.

В Україні немає чітко встановленого терміну для переходу на зимові шини, але експерти радять міняти гуму, коли середня температура дня падає нижче +10°C. Це, як правило, відбувається в кінці жовтня або на початку листопада.

Популярні новини зараз
Підстаркуватим призовникам варто готуватись: хто отримає повістку від ТЦК після 50 років Гороскоп на 20 грудня: що очікувати кожному знаку і як використати момент Тарифи на світло виростуть передчасно: назвали нову ціну за кіловат Мобілізованим дадуть вибір: ТЦК пояснили відбір на службу
Показати ще

Важливо також перевірити стан шин перед заміною:

Шина машини / фото: Pixabay
Шина машини / фото: Pixabay

  1. Глибина протектора повинна бути не менше 1,6 мм для легкових авто.
  2. Термін служби шин становить приблизно 4–5 років, після чого вони можуть втратити еластичність.

Зараз немає прямого штрафу за літні шини взимку, але якщо вони не відповідають вимогам, водія можуть оштрафувати на 340–680 грн. Якщо порушення повториться, можна позбутися прав на термін до 6 місяців або отримати адміністративний арешт до 10 діб.

Нагадаємо, паркування для людей з інвалідністю: як збільшать штрафи та паркомісця

Раніше ми писали про те, що військовий збір для ФОПів: що зміниться з Нового року

Крім того, Знай.ua повідомляв, штраф за відмову “дихнути в трубочку”: коли водій може відмовитися від перевірки