ВПО у Вінницькій та Дніпропетровській областях зможуть отримати фінансову допомогу для компенсації витрат на оренду житла. Ця ініціатива покликана підтримати переселенців, які вимушено залишили свої домівки після початку повномасштабної війни і проживають у приймаючих громадах щонайменше пів року.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа програму відповідатиме благодійний фонд "Право на захист", який співпрацює з Гуманітарним фондом для України (UHF). Інформацію про тих, кому нададуть виплати, ретельно опрацьовуватимуть, щоб допомогу отримали саме ті, хто цього найбільше потребує.
Умови отримання допомоги
Мінреінтеграції уточнює, що грошова підтримка буде доступною для переселенців, які:
- Вимушено переїхали після 24 лютого 2022 року.
- Раніше не отримували цільову грошову допомогу на оренду житла від міжнародних організацій.
Особливу увагу приділяють таким категоріям населення:
ВПО у місцях тимчасового проживання (МТП)
Це люди, які зараз мешкають у тимчасових притулках, але здатні перейти на приватну оренду після завершення терміну дії програми.
ВПО під загрозою виселення
Це переселенці, які мешкають у школах, дитячих садках або інших МТП, що можуть бути звільнені для відновлення їхньої початкової функції.
ВПО, які орендують житло, але ризикують його втратити
Це люди, які не мають можливості оплачувати оренду і змушені будуть повернутися до МТП.
Новоприбулі ВПО
Переселенці, які перебувають у приймаючих громадах менше одного року і не хочуть проживати у МТП. Завдяки фінансовій підтримці, родини зможуть спокійніше адаптуватися до нових умов життя та уникнути додаткового стресу, пов’язаного з пошуком житла чи його оплатою.
Нагадаємо, біженці з України отримають новий статус: Німеччина готує реформу соціальних виплат
Раніше ми писали про те, що переселенці в модульних будиночках задихаються і шкодують: все пластикове, на 22 кімнати конфорок – 2
Крім того, Знай.ua повідомляв, квартири, будинки, села: 5 мільйонам українцям пообіцяли доступ до житла з пільговою орендою