З 16 грудня в Україні запроваджуються уніфіковані графіки стабілізаційних відключень електроенергії, які діятимуть у всіх регіонах. Це дозволить більш ефективно керувати енергосистемою та зменшити кількість клієнтів, які залишаються без світла.

Як працюватимуть нові графіки

Графіки відключень розроблені з використанням 30-хвилинних інтервалів. Кожна черга поділена на дві підчерги (наприклад, 1.1 і 1.2), що дасть змогу вимикати лише частину користувачів у разі необхідності, пише ДТЕК.

Тепер між відключеннями передбачено не менше 3,5 годин зі світлом за відсутності аварій. Це забезпечить 56 годин зі світлом протягом тижня для кожної черги, що значно більше, ніж у попередніх графіках.

Тарифи на світло / фото: Pixabay
Тарифи на світло / фото: Pixabay

Два типи графіків для зручності

  1. Графік на добу. Показує чіткий розклад зон зі світлом і без нього. Інформація доступна напередодні ввечері на сайті та в Telegram.
  2. Прогнозний графік на тиждень. Відображає можливі періоди відключень і дозволяє планувати справи на кілька днів уперед.

Чому потрібні зміни
Раніше графіки в регіонах суттєво відрізнялися за тривалістю періодів зі світлом і без нього, що викликало дискомфорт і скарги населення. Новий уніфікований підхід спрямований на забезпечення справедливості та ефективності енергоспоживання. Проте варто пам'ятати, що у разі нових атак на енергосистему графіки можуть змінитися.

Популярні новини зараз
Порошенку загрожує від 5 до 7 років ув’язнення за використання донатів українців на ЗСУ у власному збагаченні, – розслідування Мобілізація в Україні: у Раді пояснили, кого ТЦК призивають найчастіше Вся техніка погорить під час дії графіків відключення світла: українців попросили зробити це В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

Електроенергія. Фото: скрін youtube
Електроенергія. Фото: скрін youtube

Що кажуть експерти

"Було шість груп, стало дванадцять. Було годинні інтервали, тепер — півгодинні. Це значно покращить ситуацію для користувачів" - зазначає Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.

Попри всі зусилля, значні пошкодження енергоінфраструктури в окремих регіонах залишають їх без стабільного енергопостачання. Але єдиний підхід дозволить зменшити дискомфорт для більшості українців.

Раніше ми повідомляли, енергетика знову на межі: чому українцям доведеться звикати до постійних відключень.

Відключення світла не за графіком: Yasno звернулися до українців - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, відключення світла можуть посилити: до 12 годин без електроенергії з першими морозами.