Отримати відстрочку або бронювання можливо, якщо є законні підстави і всі необхідні документи. Але навіть у таких випадках іноді трапляються відмови.

Це пояснюється бюрократичними проблемами, перевантаженістю ТЦК та недосконалою координацією між органами, які видають документи, пише РБК-України.

Що робити, якщо відмовили
Юристи зазначають, що відмова у відстрочці за наявності всіх документів трапляється нечасто. Якщо ви подали всі підтверджуючі документи згідно із законом, рішення про відмову має бути письмовим із зазначенням причин. Його можна оскаржити в суді. Проте, якщо причину відмови легко усунути, простіше виправити недолік і подати заяву знову.

Суд / фото: Freepik
Суд / фото: Freepik

Чи варто звертатися до суду
Судова практика здебільшого на боці громадян, які мають підтверджуючі документи. Але судовий процес може зайняти багато часу, тому іноді варто обрати інший шлях.

Популярні новини зараз
Українкам дозволили перейти на пенсії своїх чоловіків: названо дві важливі умови Споживачам газу зробили важливе оголошення: як платитимемо за паливо Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів
Показати ще

Як діяти у разі затримок

  1. Подати запит до ТЦК відповідно до закону "Про звернення громадян".
  2. Особисто відвідати ТЦК, щоб отримати роз’яснення.
  3. Зробити адвокатський запит, який зобов’язує ТЦК відповісти протягом 5 днів.

Якщо відповіді немає, можна подати скаргу до вищого органу ТЦК або звернутися до суду.

Візит до ТЦК. Фото: скрін youtube
Візит до ТЦК. Фото: скрін youtube

Чому мобілізація стала неминучою
ТЦК виконують свою роботу. Якби росія не почала війну, не було б ні повісток, ні таких проблем. Головний ворог України — це росія, яка знищує наші домівки та життя. Українці змушені захищатися, бо якщо ми не мобілізуватимемося, росіяни принесуть війну у наші домівки.

війська російських окупантів
війська російських окупантів

Історія нагадує, що поступки росії завжди закінчуються трагедіями, як-от голодомор. Тому ми маємо зберігати згуртованість, підтримувати ЗСУ, волонтерити і донатити. Це єдиний спосіб перемогти ворога і зберегти свободу.

Раніше ми повідомляли, мобілізованих готуватимуть посилено: програма кардинально зміниться.

Мобілізація в Україні: хто вважається підлягає призову та які обов'язки військовозобов'язаних - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.