В Україні бронювання працівників можливе для підприємств чи ФОПів, які визнані критично важливими для держави. Юрист Дмитро Франчук пояснив основні нюанси цього процесу.

Як отримати бронювання?
Щоб отримати "бронь", ФОП має довести, що його діяльність є критичною. Це стосується сфер енергетики, медицини, транспорту чи оборонної промисловості. Зокрема, заробітна плата працівників має перевищувати 20 тисяч гривень — це одна з ключових вимог, згідно з постановою Кабміну від 22 листопада, пише Уніан.

Для оформлення "броні" ФОП подає документи до профільного міністерства, описуючи свою діяльність, оборонні контракти та партнерів. Якщо всі вимоги дотримані, Міністерство оборони затверджує списки працівників, і "бронь" видається строком на шість місяців із можливістю продовження.

Людина тримає в руках військовий квиток
Людина тримає в руках військовий квиток

Що робити, якщо працівник звільнився?
Якщо заброньований працівник покидає роботу, "бронь" автоматично анулюється. Про це підприємство має повідомити Міністерство оборони або територіальний центр комплектування. Звільнене місце може зайняти інший співробітник, який відповідає вимогам.

Популярні новини зараз
Без військового квитка - до війська: з якими документами все одно мобілізують Українці масово відмовляються від кешбеку: банки назвали умови закриття карток НБУ терміново вилучає купюри 50 та 200 грн з обігу: що робити українцям і чи треба бігти в банки В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

Працівники ТЦК перевіряють чоловіка. Фото: youtube
Працівники ТЦК перевіряють чоловіка. Фото: youtube

Чи можуть військові бути ФОПами?
Мобілізований підприємець не може вести діяльність самостійно. Для цього потрібно оформити довіреність на іншу особу, яка займатиметься бізнесом.

Чому важлива мобілізація?
Мобілізація в Україні стала вимушеним заходом через повномасштабне вторгнення росії. Варто розуміти, що саме росія, а не її керівництво, є головною загрозою нашій державі. Українці борються за своє життя та свободу, адже історія вже навчила нас, що росіяни не залишать нас у спокої без боротьби. Приклади голодоморів та репресій доводять, що поступки лише ведуть до трагедій.

Тож кожен із нас повинен допомагати - донатити, волонтерити чи підтримувати армію. Лише спільними зусиллями ми зможемо перемогти, зберегти незалежність і не повторити трагічних помилок минулого.

ЗСУ / фото: Pinterest
ЗСУ / фото: Pinterest

Центр протидії дезінформації також наголошує, що російська пропаганда намагається посіяти паніку, поширюючи наративи про "несправедливість мобілізації" та "безперспективність України". Водночас замовчуються масові мобілізації в самій росії. Мобілізація в Україні — це єдиний шлях врятувати країну від загарбників і забезпечити мирне майбутнє для наших дітей.

Раніше ми повідомляли, мобілізація на окупованих територіях: відмова означає смерть.

Росіяни доводять українців до відчаю на окупованих територіях - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.