Тарифи на опалення у Києві залишаються стабільними вже шостий рік поспіль і становлять 1654,41 грн/Гкал. Однак у листопаді 2024 року платіжки киян за тепло зросли на 6,5% у порівнянні з торішніми.

Причина — нижча середньомісячна температура, яка цього року склала 2,7 °C, тоді як у листопаді 2023 року вона становила 4,1 °C. Про це повідомив під час брифінгу директор “Енергозбуту” КП “Київтеплоенерго” Костянтин Лопатін.

За його словами, чим холодніше на вулиці, тим більше енергії витрачається на обігрів житлових будинків для підтримання комфортної температури. У листопаді 2024 року середня вартість опалення одного квадратного метра склала 24,35 грн, що на 1,45 грн більше, ніж у листопаді попереднього року.

Опалення. Фото: скрін youtube
Опалення. Фото: скрін youtube

Як приклад, мешканці двокімнатної квартири площею 50,2 кв. м у будинку на вул. Рене Декарта спожили 0,75 Гкал тепла, за що заплатили 1240,8 грн. Однак будинки, які брали участь у програмах енергоефективності, заощадили до 30% на опаленні. Лідером економії став будинок на просп. Воскресенському, де опалення одного квадратного метра коштувало лише 13,8 грн — на 43% менше за середній показник.

Популярні новини зараз
Опалювальний сезон під загрозою: експерти б'ють на сполох через дефіцит газу Українців хочуть змусити платити "податок на генератор": коли можуть стягувати Україною пройдуть позапланові перевірки ЖКП: кому слід готуватися Обводять навколо пальця: клієнти запідозрили "Приват" у махінаціях з комунальними платежами
Показати ще

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Зазначається, що близько 90% багатоповерхівок Києва обладнані будинковими лічильниками, завдяки яким мешканці платять за фактично спожите тепло. Такі заходи не лише дають змогу точніше розраховувати плату за опалення, але й стимулюють мешканців впроваджувати заходи з енергозбереження.

Раніше ми повідомляли, опалювальний сезон 2023-2024: коли він стартує і скільки триватим?

Підготовка до зими: що потрібно знати про опалення - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, українці масово отримують "важкі" платіжки, у цінах плюс 20%: чому ростуть тарифи на житло, воду, газ та тепло.