Нещодавно Національний банк України та провідні банки країни підписали меморандум, який вводить нові правила переказів та підходи до оцінки клієнтів. Давайте розберемося, що це означає для простих українців.

Якщо ви отримуєте «білу» зарплату або можете документально підтвердити свої доходи, для вас нічого не зміниться. Усі звичні фінансові операції – перекази, платежі – працюватимуть у звичайному режимі.

Нові обмеження стосуються лише клієнтів, які не мають документального підтвердження своїх доходів, особливо якщо їх відносять до групи «високого ризику». Таких клієнтів, за оцінками банків, не більше 1%. Саме вони часто пов’язані із нелегальними схемами чи «дроп»-операціями.

Банківські перекази, скріншот: YouTube
Банківські перекази, скріншот: YouTube

Для клієнтів без підтверджених доходів введено обмеження – перекази понад 50 тисяч гривень на місяць будуть неможливі без надання документів, що підтверджують джерела коштів. Банки можуть запросити такі документи, як:

Популярні новини зараз
"Дайте більше грошей за те, що стали гіршими": українці розлютилися через підвищення тарифів "Київстару" на 40% Дешевий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" зробили заяву "Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще
  • податкові декларації;
  • зарплатні довідки;
  • підтвердження волонтерської діяльності;
  • інші офіційні підтвердження.

Для клієнтів із підтвердженими доходами таких обмежень немає.

НБУ запевнив, що волонтери, як і раніше, зможуть проводити операції без додаткових перешкод. Для цього потрібно надати стандартний пакет документів, що підтверджує їхню діяльність.
Також меморандум не містить вимог до додаткової ідентифікації для військових або тимчасово переміщених осіб.

Переказ грошей, кадр з відео
Переказ грошей, кадр з відео

Чи потрібно оновлювати дані в банку?

Ні, клієнтам не потрібно подавати нові довідки чи оновлювати свої дані. Усі необхідні перевірки вже проводяться банками під час відкриття рахунків. Якщо вас це не стосувалося раніше, зараз нічого не зміниться.

Головна мета – зробити фінансові операції прозорими й ускладнити використання платіжної системи для незаконної діяльності. Банки продовжують працювати за принципом «знай свого клієнта», що дозволяє виявляти ризикових осіб і попереджати тіньові схеми.

Нагадаємо, українців штрафують за валюту: у кого можуть відібрати 20% заощаджень

Раніше ми розповідали, що кредитки стають непотрібним пластиком: ПриватБанк позбавляє клієнтів важливої послуги

Також, святковий шопінг закінчиться сльозами: Приватбанк блокує картки за оплату в інтернеті