Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які уважно стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива інформація. Українських побутових споживачів (будинки, квартири та ін.) будуть змушені перевести на ринкові тарифи на електроенергію – інакше країна залишиться без енергопостачання.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОчікувати нових розцінок слід протягом найближчих 1-1,5 року. Про це стало відомо завдяки інформації від директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, яку він озвучив одному з українських телеканалів.
Він зазначив: якщо ж такий перехід відбудеться, то швидше за все не буде одномоментним.
"Я абсолютно впевнений, що це станеться. Тому що у нас є дуже простий вибір: чи не буде електрики, чи будуть ринкові ціни. Думаю, що вони (ринкові тарифи. – Ред.) десь протягом року-півтора з'являтимуться". Можливо, з якимось перехідним періодом. Але я не бачу тому альтернатив", – визнав експерт.
При цьому він запевнив, що для частини клієнтів перехід на ринкові тарифи означатиме зниження ціни. Проте загалом, "усі мають купувати електрику на ринку".
Водночас, зазначив Харченко, перехід на ринкові тарифи має супроводжуватись адресною підтримкою тих, для кого нові розцінки виявляться непосильними. Тим більше, що це виявиться дешевшим, ніж компенсувати поточний низький тариф.
"Дешевше дати повну підтримку, скажімо, ветеранам, пенсіонерам, – навіть на 90% компенсувати ринкові ціни. Але при цьому для державного бюджету це буде в 2,5-3 рази менше навантаження, ніж низькі тарифи, які ми зараз маємо. Адже надходження збільшаться", – пояснив він.
Крім того, зазначив Харченко, практика багатьох держав свідчить, що при переході на ринкові ціни починається, зокрема, скорочення споживання. Що для України, за його словами, є "дуже актуальною історією".
В Україні заговорили про новий тариф на світ 6,5 грн за кВт*год
Раніше ж нардеп від "Слуги народу", член Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Богдан Кіцак повідомив, що в найближчому майбутньому побутовий тариф на електрику може зрости до 6,5 грн/кВт*год. Причина – євроінтеграційні зобов'язання України, зокрема щодо запровадження ринкових тарифів на світ для населення.
"Оскільки ми рухаємося до Європейського Союзу, ми маємо зобов'язання від різних наших кредиторів для того, щоб ми нормалізували наш тариф... Це буде довготривала процедура поступового підвищення, але вона може відбуватися в практичній площині тільки якщо нас постійно фінансово підтримуватимуть або якщо буде задіяно процедуру російських репарацій", – зазначив депутат.
Нагадаємо, ринок оренди житла в Україні: що змінилося після початку опалювального сезону.
Раніше повідомлялося, блогерка-городниця з Одеси розповіла, як отримувати прибуток від зеленої цибулі цілий рік.
Також, у Києві запустили нову міні-електростанцію: чи зменшиться кількість відключень світла.