Довгоочікуваний додаток "ЛеоКарт" нарешті запрацював, але реакція львів'ян виявилася змішаною. Одні радіють зручності, інші – запитують: а що тепер робити з купленими пластиковими картками?

Додаток обіцяли ще два роки тому, але його запуск постійно відкладався: чи то зміна керівництва, чи то судові розгляди, чи то повномасштабна війна. І ось тепер воно доступне, пише Еспресо.

"ЛеоКарт" дозволяє оплачувати проїзд через телефон, причому дешевше, ніж готівкою. Наприклад, поїздка коштуватиме 13 грн з пересадкою, тоді як банківська карта – 15 грн, а готівка – 25 грн.

Оплата проїзду / фото: Львівська міськрада
Оплата проїзду / фото: Львівська міськрада

Чим незадоволені?

1. Багато хто не зміг зареєструватися з першого разу. Міська рада пояснює: додаток поки працює в тестовому режимі, тому можливі помилки.

Популярні новини зараз
Дешевий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" зробили заяву Пенсіонерів змусять платити за проїзд у громадському транспорті До 20 грудня потрібно встигнути: хто має відвідати ТЦК Пенсіонери отримають індивідуальні доплати до Нового року: кому скільки нарахують
Показати ще

2. Мешканці, які купили пластикову картку за 70 грн, питають, навіщо вона тепер потрібна. У програмі вона не відображається, а під час реєстрації видається нова віртуальна карта. Дехто називає це резервним варіантом "на випадок, якщо телефон розрядиться", але людей це мало втішає.

3. Деякі користувачі скаржаться, що їх проїзні з EasyPay перестали працювати. Міська влада стверджує, що це не пов'язано із запуском "ЛеоКарт", а лише технічний збій.

Чим задоволені?

  • Тепер можна оплачувати смартфоном за 13 грн., і не потрібно тягати з собою картки.
  • Можливість пересадки та купівля квитка заздалегідь: це особливо зручно для тих, хто часто їздить містом.

Що буде далі?

Місто обіцяє розширювати функціонал:

  • додати абонементи для всіх видів транспорту,
  • запровадити можливість планувати маршрути,
  • прив'язати до застосування вже існуючі пластикові картки.

ЛеоКарт – це лише початок. Повний функціонал стане доступним пізніше, коли вирішать законодавчі питання та модернізують транспортну систему, – сказав Олег Забарило, голова департаменту міської мобільності.

Нагадаємо, за проїзд можна не платити: хто має право їздити у міських маршрутках безкоштовно

Раніше ми писали про те, що в Україні посилилися вимоги до водіїв: які порушення тепер можуть коштувати права

Крім того, Знай.ua повідомляв, майже 20 грн і це в один бік: проїзд у маршрутці перетвориться на розкіш