На початку 2025 року Україна та Німеччина планують запустити спільний пілотний проєкт, спрямований на повернення українців додому. Про це повідомив радник Президента України Олександр Камишін під час 7-го Німецько-українського бізнес-форуму в Берліні.

Ключова ідея проєкту – залучення українців, які проживають за кордоном, до розвитку оборонної промисловості України. Камишін зазначив, що програма стартує саме з Німеччини, однієї з провідних країн у сфері технологій та оборони.

"Разом із новим міністром ми працюємо над створенням умов для повернення українців до рідної країни, зокрема в сектор оборонної промисловості. Це стане одним із перших завдань Міністерства єдності", – підкреслив він.

Біженці в Німеччині. Фото: Главком
Біженці в Німеччині. Фото: Главком

З початку повномасштабної війни мільйони українців знайшли тимчасовий прихисток за кордоном, зокрема в Німеччині. Однак Україна стикається з викликом відновлення економіки та обороноздатності, що потребує як людського капіталу, так і технологічного потенціалу.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 16-22 грудня для всіх знаків Зодіаку: Овни борються за життя, Раки вразливі, а Стрільці відпочивають Дешевий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" зробили заяву Пенсіонерів змусять платити за проїзд у громадському транспорті Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше
Показати ще

За словами Камишіна, пілотний проєкт стане першою спробою системного підходу до повернення українців. Це буде не лише про фізичний переїзд, але й про створення робочих місць, навчання та інтеграцію у важливі галузі, як-от оборона.

Українці з дітьми. Фото: скрін youtube
Українці з дітьми. Фото: скрін youtube

Цей проєкт стане тестом на ефективність нового міністерства та стратегічного партнерства України з Німеччиною. Якщо пілот виявиться успішним, модель планують масштабувати на інші країни, де мешкає багато українців.

Українців, які планують повернення, закликатимуть приєднуватися до програми, що включатиме підтримку працевлаштування, соціальної адаптації та навчання.

"Повернення людей – це відновлення країни. І це не лише про кількість, але й про якість. Ми прагнемо повернути людей з досвідом і знаннями, які допоможуть Україні стати сильнішою," – підсумував Камишін.

Нагадаємо, Австрія припинить виплати українським біженцям, але вибірково: кому не пощастить

Раніше ми розповідали, що накажуть збирати валізи: у Європі припиняють підтримку біженців з деяких регіонів України

Також, українська молодь вже готується до еміграції: страх перед мобілізацією зростає