Під час дії воєнного стану в Україні проходження військово-лікарської комісії стало обов’язковим і має певні нюанси. Адвокатка Дар’я Тарасенко в ефірі "Українське Радіо" детально пояснила, як довго дійсний висновок ВЛК та які кроки потрібно зробити для актуалізації даних у реєстрі.

Згідно із законодавством воєнного часу, висновок ВЛК діє протягом одного року. Якщо документ було видано понад півтора року тому, він автоматично стає неактуальним і не вноситься до електронного реєстру.

"Важливо слідкувати за датою останнього проходження ВЛК. Якщо висновок старіший за півтора року, сенсу оновлювати його у реєстрі немає, оскільки ці дані вже втратили актуальність", — підкреслила адвокатка.

ВЛК, скріншот: YouTube
ВЛК, скріншот: YouTube

Тарасенко застерігає: якщо під час проходження ВЛК вас визначили "придатним до служби в тилових підрозділах", але ця інформація не внесена до реєстру або зазначено лише "придатний", необхідно звернутися до територіального центру комплектування для корекції даних. Інакше можливе некоректне трактування вашого статусу.

Популярні новини зараз
В Україні змінюють правила виходу на пенсію: мати 15 років стажу зовсім не обов'язково Україною пройдуть позапланові перевірки ЖКП: кому слід готуватися "Дайте більше грошей за те, що стали гіршими": українці розлютилися через підвищення тарифів "Київстару" на 40% Пенсіонерів змусять платити за проїзд у громадському транспорті
Показати ще

Процес створення електронних військово-облікових документів через систему "Резерв+" став простішим. За словами адвокатки:

  • Усі актуальні дані з реєстру автоматично генерують документ з QR-кодом, доступний для друку або завантаження на телефон.
  • Подібний документ можна створити також через додаток "Дія".

Рекомендації для військовозобов’язаних

  1. Перевіряйте термін дії ВЛК. Актуальний висновок дійсний лише протягом року.
  2. Майте кілька варіантів військово-облікового документа: паперовий, цифровий (через "Резерв+" або "Дію"), скриншот із QR-кодом. Це убезпечить вас від проблем під час перевірок.
  3. Слідкуйте за коректністю даних у реєстрі, особливо якщо статус "придатний" вимагає уточнень.

У разі невідповідності або застарілості даних у реєстрі, військовозобов’язаних можуть мобілізувати до підрозділів, для яких вони не призначені. Регулярне оновлення інформації та належний облік допоможуть уникнути таких ситуацій.

Нагадаємо, мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК

Раніше ми розповідали, що представники ТЦК видали повістку з порушенням: як захистити свої права

Також, 18-річним українцям не видають паспорти: вилізли проблеми з військовим обліком