Львівський окружний адміністративний суд скасував рішення виконкому міськради, яке обмежувало безоплатний проїзд пенсіонерів та людей з інвалідністю 3-ї групи до 60 поїздок на місяць.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ Львівській міській раді з цим рішенням не погоджуються і планують подавати апеляцію. У департаменті міської мобільності стверджують, що пільги для цих категорій пасажирів є ініціативою міськради, а не держави, тому саме орган місцевого самоврядування має право регулювати кількість безкоштовних поїздок, пишуть в департаменті міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР.
"Пенсіонери та люди з інвалідністю 3-ї групи не входять до загальнодержавного списку пільговиків, які мають право на безкоштовний проїзд. У Львові ця пільга була запроваджена як додаткова соціальна гарантія. Тому ми будемо оскаржувати рішення суду"
Обмеження на безкоштовний проїзд пояснюють фінансовими труднощами міського бюджету, особливо в умовах війни. Оскільки держава не покриває витрати на пільговий проїзд у міському транспорті, компенсації перевізникам повністю лягають на плечі місцевих бюджетів. У Львові ці виплати сягають вражаючих 54 мільйонів гривень щомісяця.
Міськрада стверджує, що рішення про обмеження пільг є необхідним для збереження стабільності фінансування транспорту. Проте, озвучену суму компенсацій планують підтвердити документально.
Важливо зазначити, що у ситуації з безоплатним проїздом держава не забезпечує належного фінансування, що створює додаткове навантаження на місцеві бюджети. В умовах воєнного стану такі рішення стають частиною виживання міста, адже основні витрати спрямовані на підтримку критичної інфраструктури.
Раніше ми повідомляли, підвищуються тарифи на маршрутки: хто отримає знижку на проїзд?
Січень буде щедрим на тарифні "сюрпризи": як зміниться вартість проїзду у маршрутках - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, маршрутки, тролейбуси та електрички: чи повинні пенсіонери платити за проїзд?