В Україні готуються запровадити так звану "другу" пенсію. Міністерство соціальної політики вже розробило відповідний законопроєкт, який передбачає проведення пенсійної реформи. Про це йдеться в матеріалі "Економічної Правди".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНакопичувальний рівень пенсійної системи планують запровадити з 1 січня 2026 року. Головна особливість такого нововведення полягає в тому, що виплати залежатимуть від того, скільки людей накопичило на індивідуальному пенсійному рахунку.
Працюватиме механізм досить просто: для кожного працюючого українця відкриють персональний рахунок, який щомісяця поповнюватимуть роботодавці та держава. Щоб захистити заощадження від інфляції, їх інвестуватимуть.
Кожен українець зможе обирати, як саме отримувати "другу" пенсію – у вигляді довічної пенсії або на певний термін. При цьому накопичення на пенсійному рахунку залишатимуться у власності людини – їх можна буде передати у спадок.
Зазначається, що якщо людина вибере довічну виплату пенсії, то право на передачу грошей у спадок зберігатиметься протягом 10 років. Якщо ж на певний термін – право зберігатиметься протягом усього періоду виплат.
Українець зможе отримати доступ до накопичувальних внесків лише після офіційного виходу на заслужений відпочинок, з виконанням усіх вимог – при досягненні 60 років та наявності 35 років стажу.
Раніше портал Знай повідомляв, до 800 грн і навіть більше: як пенсіонерам отримати значну доплату.
Також наш портал інформував, пенсіонери можуть отримати надбавки, але сильно розгулятися не вийде: лише по 150 грн на руки.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, на заслужений відпочинок на 10 років раніше: хто може стати "молодим" пенсіонером.