Військовозобов'язаним українцям, які ухиляються від мобілізації, можуть блокувати банківські картки. Чи може ця санкція торкнутися родичів та близьких порушника, пояснив юрист Адвокатського об'єднання "Глоба та Глоба" Сергій Ланкін у коментарі для УНІАН.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами юриста, заблокувати рахунки можуть лише у тому випадку, якщо на ім'я військовозобов'язаного складено постанову ТЦК та СП про порушення військового обліку, накладено штраф та Державна виконавча служба відкрила виконавче провадження.
У такому разі виконавець "заморожує" картки ухилянта, щоб стягнути суму заборгованості. Якщо на рахунку не вистачає коштів, то стягується сума, яка є, а рахунок залишається заблокованим, поки не будуть погашені заборгованості, що залишилися.
Чи можуть заблокувати картки родичам порушника
Головним "інструментом" для боротьби з ухилянтами на даний момент є адміністративна відповідальність. Якщо порушник отримав штраф і не сплатив його протягом 15 днів, слід готуватися до того, що в один день його банківські рахунки будуть заблоковані.
Водночас Сергій Ланкін наголошує, що відповідальність за ухилення від мобілізації має індивідуальний характер. Тобто членам сім'ї порушника не можуть заблокувати їхні рахунки у банках.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, незаконні штрафи від ТЦК: коли можна уникнути адмінвідповідальності.
Також наш портал інформував, ТЦК не розформують: нардеп вказав на важливість військкомів для мобілізації.
Крім того, ми писали, занесуть повістку прямо в купе: ТЦК можуть проводити рейди у пасажирських поїздах.