В Україні налічується чимало пенсіонерів, котрі продовжують працювати після виходу на заслужений відпочинок. Як працевлаштування впливає на розмір пенсійних виплат, йдеться у матеріалі видання "Уніан".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУкраїнські пенсіонери мають право працювати після виходу на пенсію. Тобто такі громадяни можуть одночасно отримувати заробітну плату та пенсію, за винятком випадків, коли особа перебуває на державному забезпеченні.
Пенсіонери, що працюють, зобов'язані своєчасно інформувати Пенсійний фонд про свій трудовий статус, а також сплачувати податки та страхові внески, що впливають на розмір пенсії.
Тобто робота на заслуженому відпочинку - це не лише додатковий дохід, а й певна інвестиція у майбутнє.
Так, згідно з даними ПФУ, у 2024 році виплати працюючих пенсіонерів були вищими, ніж у тих, хто не був працевлаштований – 5661 гривня замість 5385 гривень у середньому. Крім того, пенсії працюючих громадян цього року зросли на 10%, тоді як у непрацюючих – на 8%.
Важливо, що є й інший варіант збільшення пенсії - відстрочити вихід на заслужений відпочинок і продовжувати працювати. Наприклад, якщо українець отримував середню зарплату по країні та у 60 років ухвалив рішення продовжувати працювати до 65 років, то розмір його пенсії збільшиться приблизно на 30% і становитиме близько 7 тисяч гривень.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, пенсіонери можуть отримати надбавки, але сильно розгулятися не вийде: лише по 150 грн на руки.
Також наш портал інформував, пенсіонерам відповіли, чому в Україні одним зараховують закордонний стаж, а іншим – ні.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, на заслужений відпочинок на 10 років раніше: хто може стати "молодим" пенсіонером.