На Київщині різко збільшилася кількість аварій на електромережах – на 3050% більше, ніж до стабілізаційних відключень. Головна причина – перевантаження обладнання низької напруги, яке живить удома. Чому це відбувається і як із цим впоратися, розповіли у ДТЕК "Київські регіональні електромережі".

Чому зростає кількість аварій?

Енергетики використовують стабілізаційні відключення, щоб збалансувати енергосистему після ударів по інфраструктурі. Це допомагає рівномірно розподілити електроенергію, але є побічний ефект: мережі працюють на межі можливостей.

Після відновлення світла багато хто включає одночасно все, що можна: обігрівачі, бойлери, пральні машини і навіть електродуховки. В результаті мережі перегріваються та виходять з ладу.

Аварії при відключеннях / фото: ДТЕК
Аварії при відключеннях / фото: ДТЕК

Популярні новини зараз
Українців штрафують за валюту: у кого можуть відібрати 20% заощаджень Відключення світла не за графіком: Yasno звернулися до українців Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу
Показати ще

Як допомогти енергетикам та врятувати свої мережі?

Енергетики просять жителів Київщини дотримуватися простих правил:

  1. Вимкніть енергоємні прилади до ввімкнення світла. Під час відключення приберіть з розеток чайники, бойлери, електроопалення та іншу потужну техніку.

  2. Не вмикайте все відразу, коли електрика повернеться. Після відновлення світла використовуйте потужні прилади по черзі. Наприклад, спочатку запустіть бойлер, а за 30 хвилин – пральну машину.

  3. Перенесіть енергоємні завдання на ніч. Якщо прилади підтримують таймер, настройте їх на роботу вночі (з 00:00 до 06:00).

  4. Особлива увага – електроопалення. Вмикайте обігрівачі поступово. Наприклад, спочатку на 20% потужності, через 20 хвилин – на 50%, і лише за годину можна використати повну потужність.

  5. Електродвигуни та насоси. Якщо у вас є насосні станції або інші прилади з електродвигунами, підключайте їх не відразу, а через 20-30 хвилин після відновлення світла.

Ці правила допоможуть не лише уникнути аварій та продовжити життя домашній техніці, а й знизити навантаження на мережі. Чим менше збоїв у системі, тим стабільнішою буде електрика для всіх мешканців області.

Нагадаємо, українці почали протестувати проти шалених тарифів на тепло: "Заберуть у нас нерухомість"

Раніше депутат пояснив, чого чекати від тарифів на електроенергію взимку

Крім того, Знай.ua повідомляв, "Укрпошта" за два мільйони гривень вирішить питання з доставкою рахунків за світло