Кожен рік, під його кінець, серед українців з'являється страшилка: мовляв, тих, хто не вніс свої квартири до Реєстру нерухомості, відберуть житло. За "традицією" і цього року чутки про "забирання" житла почали гуляти мережею. Але не варто панікувати – все не так страшно, як здається.

Адвокат Роман Симутін розвіяв міфи у своєму Telegram-каналі, роз'яснивши, кому вигідно розпалювати таку паніку і як насправді справи з нерухомістю.

Чи можуть забрати квартиру?

Відповідь однозначна: ні, не можуть. За словами адвоката, це "вкидання" від тих, кому вигідно, щоб ви заплатили за внесення даних до Реєстру. А ось для цього потрібно ще й оновити технічну документацію у БТІ, що, звісно, ​​також не безкоштовно. Причому реальна загроза забрати квартиру існує лише теоретично, якби держава захотіла відібрати житло, яке не зареєстроване в Реєстрі. Але таких випадків у практиці немає і не буде.

Чому? Тому що право власності на квартиру ви маєте з моменту її приватизації або купівлі, а Конституція гарантує це право.

Світло у вікнах багатоповерхівки / фото: Pinterest
Світло у вікнах багатоповерхівки / фото: Pinterest

Популярні новини зараз
Відстрочка від мобілізації без візиту до ТЦК: кому дали унікальний шанс Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек" Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
Показати ще

Чому так сильно лякають із Реєстром?

Справа в тому, що Реєстр нерухомості запрацював лише з 2013 року, і всі квартири, придбані чи приватизовані до цієї дати, не було внесено до системи. Звичайно, теоретично можна подати позов і забрати таку квартиру у власність держави. Але на практиці таких випадків не було і не буде – права на майно, як і власність, гарантовані законодавчо.

Нерухомість, фото: youtube
Нерухомість, фото: youtube

Навіщо все-таки вносити квартиру до Реєстру?

Є кілька важливих причин:

  1. Якщо інформація про вашу квартиру зберігається тільки в БТІ або місцевій владі, і ці дані загубляться – наприклад, через пожежу чи війну – буде важко довести ваше право на житло. А ось у Реєстрі інформація зберігається, і ви завжди можете отримати виписку про своє майно з будь-якої точки світу.
  2. Також на вторинному ринку покупець обов'язково вносить квартиру до Реєстру, інакше угода не відбудеться. Без цього можна потрапити на шахраїв, і тут точно ніхто не застрахований.

Так що, якщо ви не внесли квартиру в Реєстр, переживати не варто, але краще зробити це, щоб не було зайвого клопоту.

Нагадаємо, чи справді нова система СУББ полегшить життя українцям і що вона може приховувати

Раніше ми писали про те, щоб будемо в теплі, але без грошей на їжу: централізоване опалення може різко подорожчати

Крім того, Знай.ua повідомляв, люди ночують на вулиці і платять 4 тис. за талони: сервісні центри МВС перетворилися на пекло