Деяким громадянам нарахують неповну субсидію, урізавши виплати за два місяці. Хто і чому отримає менше грошей, пояснили у Пенсійному фонді України.

Розмір житлової субсидії визначається індивідуально для кожного домогосподарства. При розрахунку береться до уваги рівень доходів та витрати на оплату комунальних послуг. При цьому плата за теплопостачання є найбільшою частиною цього показника.

Звернення за субсидією. Фото: скрін youtube
Звернення за субсидією. Фото: скрін youtube

ПФУ почав приймати заяви на зимові субсидії з 1 жовтня. Українці, котрі встигли подати документи до 1 грудня, отримають виплати за весь період. Разом з тим особам, які звернуться за допомогою у грудні чи пізніше, субсидія буде призначена з місяця звернення. Тобто втрачаються виплати, як мінімум, за жовтень та листопад.

Як подати заяву на субсидію

Насамперед потрібно переконатися у відсутності боргів за комуналку. Якщо вони є, то їх потрібно погасити або оформити договір про реструктуризацію, щоб не отримати відмову у призначенні допомоги.

Популярні новини зараз
Одразу 4 хвилі мобілізації: хто отримає повістку вже в найближчі дні Пенсіонерам, які виживають на кілька тисяч, дали надію: виплати можуть зрости майже вдвічі Всього 10 днів на оформлення: українці можуть отримати нову грошову допомогу ПриватБанк встановлює обмеження на картки: неможливо навіть сплатити за комуналку
Показати ще

Оформлення субсидії, скріншот: YouTube
Оформлення субсидії, скріншот: YouTube

Подати заявку та документи українці можуть одним зі способів:

  • через вебпортал електронних послуг ПФУ;
  • надіслати документи поштою до відділення ПФУ;
  • з'явитися до найближчого сервісного центру ПФУ особисто.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, субсидії-2025: що буде з виплатою допомоги на комуналку наступного року.

Також наш портал інформував, субсидія може "зависнути": українцям пояснили, як рахуватимуть доходи при призначенні допомоги.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, споживання газу за новими правилами: скільки тепер можна використовувати і як це вплине на платіжки.