Нове зростання тарифів може торкнутися всіх мешканців України
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Поки в НБУ впевнені, що масове зростання комунальних тарифів розпочнеться лише з 2026 року, місцева влада вирішила не гаяти часу. У Луцьку готують неприємний "подарунок" мешканцям багатоквартирних будинків – планують підняти плату за керування житлом. У міськраді пояснюють, що тарифи не переглядали з 2020 року, а за цей час багато подорожчало: електроенергія, запчастини, зарплати комунальників. Підприємств ЖКГ не вистачає коштів навіть на підтримку базової роботи.
Можна суттєво заощадити: пенсіонерів звільнили від сплати обов'язкового податку
Українські пенсіонери мають право на пільги при сплаті земельного податку, але існують важливі нюанси, про які слід знати, щоб уникнути непорозумінь. Згідно з чинним законодавством, пенсіонери звільняються від сплати земельного податку за ділянки, які належать їм на правах приватної власності. При цьому пільга не поширюється на земельні паї. Якщо пенсіонер отримує пенсію на пільгових умовах, але ще не досяг віку 60 років, право на звільнення від сплати податку він не отримує.
Закінчення війни у 2025 році: експерти схиляються, що скоро може прийти мир
Для багатьох українців головне питання зараз – коли закінчиться війна. Експерти різні прогнози дають, але все більше говорять про те, що війна може завершитися у 2025 році. Це пов’язано з тим, що в січні 2025 року президентом США стане Дональд Трамп, який під час своєї передвиборчої кампанії заявляв, що за 24 години після виборів може закінчити війну в Україні. Однак на фронті ситуація не покращується: росія постійно атакує, і з кожним днем намагається збільшити кількість дронових атак по мирних містах. Крім того, росія залучила до війни північнокорейських солдатів, і це все більше нагадує глобальний конфлікт. Чи можна вірити в 2025 рік як рік завершення війни?
Банки дізнаються про вас усе до дрібниць: які особисті дані вимагають від українців
Банки України розпочали масштабну перевірку даних своїх клієнтів, спрямовану на забезпечення прозорості фінансової системи, запобігання злочинам та відповідність міжнародним стандартам. Відповідно до законодавства, кожен банк зобов’язаний регулярно проводити ідентифікацію та верифікацію клієнтів. Процедура перевірки не лише формальність. Вона захищає клієнтів від шахрайства, забезпечує безпечні операції та дозволяє банкам працювати відповідно до міжнародних стандартів.
ТЦК виписали повторний штраф – про які нюанси потрібно знати чоловікам
Якщо військовозобов'язаний громадянин не з'явився по повістці й отримав штраф, то ТЦК мають право повторити процедуру. У разі ігнорування другої повістки може бути виписано ще один штраф, а особа оголошена в розшук. Однак є обов'язковий порядок дій, яких зобов'язані дотримуватись представники ТЦК. Юрист Юрій Айвазян пояснив, що повторні штрафи від ТЦК у разі ігнорування повісток – не є порушенням. Однак у деяких випадках дії ТЦК можна оскаржити у суді.