У церковному календарі це день вшанування пам'яті святої мучениці Анфіси Римської, яка жила в 5 столітті та преподобного Патапія, який жив у 4 столітті.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ народі Анфісу прозвали Рукодельницею, тому що в цей день усім дівчатам належало займатися рукоділлям. Інші назви свята: "Анфіса", "Анфісин день", "Потап", "Патапій".
На Русі у цей день найголовнішим заняттям було рукоділля. Якраз було багато снігу, який відбивав світло і можна було працювати без свічки до темряви. Дівчата так багато рукоділкували, щоб приготувати собі посаг, а жінки шили вбрання та рушники для сім'ї.
Вважається, що все, що сьогодні вишиєте, матиме чудодійну силу. Тому слід не просто вишивати малюнок, а вкладати орнаментами та візерунками глибокий зміст. Наприклад, птахи та звірі оберігають від злого слова та погляду. На дитячих речах наносять візерунки у вигляді розеток, це очисні та охоронні символи.
Вірять також, що у цей день сильно активізується погань, тому не можна вишивати у когось на очах. Краще зробити це на самоті. Але якщо такої можливості немає, то потрібно обв'язати руку зеленою шовковою ниткою, яка захистить від пристріту через укол голки. Якщо ви все ж таки вкололися, а потім ще почали гикати чи позіхати, то треба тричі перехреститися і пошепки чи про себе прочитати «Отче наш».
Захисні малюнки наносять на всі отвори в одязі: рукави, поділ, комір та пояс. Роблять це, щоб біси не проникли в тіло. Ромб допоможе у плодючості, кучерява рослина принесе сімейне щастя, а нитки червоного та білого кольору є символами крові, чистоти та невинності.
Є одне дуже цікаве повір'я. Якщо ваша нитка часто рветься, то в кімнаті оселилася нечисть. Прочитайте молитву Богородиці тричі та попросіть захистити від негативу. Потім відчиніть двері, щоб нечисть вийшла і потім щільно зачиніть її.
Що не можна робити 8 грудня
Цього дня є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:
- поганословити - до хвороб і безгрошів'я;
- відмовляти у допомозі та скупитися - до фінансових проблем;
- голосно сміятися та веселитися.
За народними повір'ями, цього дня не слід ходити в рваних речах - весь рік так минаєш, а також вважалося поганою прикметою не завершити важливу справу до цього дня.
Нагадаємо про Різдвяний піст-2024: коли починається, що суворо заборонено ці 40 днів і кому можна не дотримуватись.
Раніше ми повідомляли про харчування за циклами та днями на Різдвяний піст: що дозволено їсти з 15 листопада по 24 грудня.