Українцям стали рідше траплятися фальшиві купюри, проте таке явище досі існує. Начальника Департаменту грошового обігу НБУ Валерія Строчкова розповів, як відрізнити справжню гривню від підробленої.
Виявити фальшиві банкноти не так просто, бо фальшивомонетники вміють досить якісно імітувати ультрафіолетовий захист, зазначив Строков.

Гроші. Фото: Youtube
Гроші. Фото: Youtube

Підроблені купюри часто видають касири, зокрема, оскільки не перевіряють їх на ультрафіолетових детекторах.

"Загалом ніяких форс-мажорів із підробленими гривнями не було – ситуація залишається стабільною та контрольованою", - заспокоїв чиновник.

Найбільше підробляли саме купюри номіналом 500 гривень – 39% від загальної кількості вилучених підробок та 57% від їхньої загальної суми.

Гроші. Фото НБУ
Гроші. Фото НБУ

Також аферисти друкували купюри по 200 гривень (45% від загальної кількості вилучених) та по 100 гривень (8%). Особливу увагу слід звертати на купюри, випущені до 2015 року, бо на нових зразках посилений захист.

Популярні новини зараз
Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою Ваш борг зросте, навіть якщо не користуєтеся грошима: клієнти ПриватБанку прокидаються з новими сумами на рахунку
Показати ще

Щоб відрізнити фальшивку від справжньої купюри, слід перевірити її на дотик - банкнотний папір, рельєфність зображень з лицьового боку банкноти. Також необхідно визначити наявність водяних знаків, наскрізного елемента.

Кут нахилу дозволяє перевірити, чи змінює зображення колір, напрямок руху фонового зображення стрічки (кінетичний ефект).

Обмін валют. Фото: Знай.UA
Обмін валют. Фото: Знай.UA

Нагадаємо, що банки припинили прийом купюр у 50 та 100 доларів: що відбувається і чому.

Раніше ми повідомляли, що майже 50 грн за один долар: курс гривні може серйозно похитнутись у 2025 році.