В Україні триває дія військового стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Є відповідь на важливе запитання. Виявилося, що якщо людині виписали штраф за неявку до ТЦК і вона її сплатила, це не означає, що їй не потрібно йти в армію.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це розповіла український адвокат Лариса Кісь, в інтерв'ю для одного з українських видань.
"Сплата штрафу не звільняє з обов'язку військової служби", - сказала експерт.
За її словами, оплата штрафу є лише "виконанням обов'язку за порушення", а саме неявкою на порядку денному в певну дату.
"Будь-яка інша повістка (виклик на іншу дату) і неявка в цю дату - буде новим порушенням", - повідомила юрист.
При цьому вона стверджує, що обмеження щодо кількості можливих викликів на порядку денному відсутні.
"Теоретично, з урахуванням часу "проходження" найбільш тривалої процедури - спрямування повістки поштою - штрафи можуть з'являтися умовно кожні два місяці", - розповіла Кісь.
Вона нагадала, що ТЦК не заборонено надсилати щодня по одному виклику на наступну дату від попередньо зазначеної, додавши:
"І щоразу - штраф. Отже, шлях до 160 000 грн сумарної заборгованості (розмір санкцій, від якого виконавча служба може не лише заарештовувати рахунки та майно, а й займатися їхньою фактичною реалізацією) не такий вже й довгий".
Нагадаємо, західні війська на лінії розмежування: експерт розповів, як не допустити повторного нападу Росії.
Раніше повідомлялося, "Залишилися, через Тису не перепливли, граємо в лотерею": зірка "Орла та Решки" висловився про мобілізацію.
Також, саботаж чи реформи: Міноборони опинилося під звинуваченнями.