Українцям доведеться витрачати ще більше грошей, щоб забезпечити себе необхідними продуктами харчування через прискорення споживчої інфляції. Про це свідчить макроекономічний та монетарний огляд НБУ за листопад 2024 року.

Фактична споживча інфляція у жовтні прискорилася до 9,7%, перевищивши траєкторію прогнозу Нацбанку. Зростання інфляції продовжилося і в листопаді. Регулятор не наводить даних про зростання цін, але у своїх графіках зазначає, що річна інфляція перевищила 10%.

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Серед причин прискореного зростання інфляції, зокрема, швидке подорожчання оброблених продуктів харчування під впливом високої вартості сировини, збільшення витрат бізнесу на енергоносії та оплату праці.

Цінники на продукти почали збільшуватися швидшими темпами та через ефекти спекотної погоди у літній та осінній періоди. Відсутність достатньої кількості опадів призвела до зниження врожайності та позначилася на якості продукції. Насамперед це торкнулося більшості овочів та фруктів.

Популярні новини зараз
Ухилянтами можуть стати тисячі чоловіків: кого ТЦК подасть у розшук Злидні чи гідна старість: якою пенсією "віддячать" українцям, які працювали за копійки У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше Пенсіонерам виплатять чималі гроші: майже на 3200 грн більше
Показати ще

Ціни на овочі та фрукти. Фото: скрін youtube
Ціни на овочі та фрукти. Фото: скрін youtube

За попередніми прогнозами Нацбанку, споживча інфляція продовжить зростати й в першій половині 2025 року. Однак далі очікується поступовий спад.

Раніше інформаційний портал "Знай" повідомляв, нові ціни посадять на вимушену дієту: які продукти ще більше подорожчають до кінця року.

Також наш портал інформував, імпортні продукти стануть дешевшими за вітчизняні: що чекає українців наступного року.

Крім того, ми писали, курцям вивернуть кишені: пачка цигарок в Україні може стати справжньою розкішшю.