"Бусифікація" військовозобов'язаних українців продовжується, проте ведеться робота над тим, щоб викорінити силові методи мобілізації. Про це заявив Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець, повідомляє "Еспресо".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОмбудсмен заявив, що проблема "бусифікації" в Україні досі існує, оскільки періодично надходять скарги від громадян щодо порушення їхніх прав під час процесу мобілізації.
Він наголосив, що в Офісі омбудсмена реагують на всі звернення та намагаються їх вирішити – ініціюють відкриття внутрішніх проваджень та кримінальних справ.
Паралельно ведеться комплексна робота з викорінення силової мобілізації. Так, місяць тому було запущено нову програму, в рамках якої проводяться круглі столи під регулюванням регіональних представників Офісу омбудсмена.
На такі засідання запрошуються усі керівники правоохоронних органів, ТЦК та СП, громадськість та представники адвокатської спільноти. Сторони розглядають конкретні випадки силової мобілізації та напрацьовують рекомендації щодо усунення таких інцидентів у майбутньому.
"Там ми розбираємо ті випадки, які відбувалися під час мобілізації у певній області, напрацьовуємо рекомендації і на майбутнє ставимо умову, щоб подібні випадки не відбувалися", - заявив Дмитро Лубінець.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мобілізація в Україні: коли ТЦК можуть застосовувати зброю.
Також наш портал інформував, масова мобілізація може обернутися крахом держави: експерт пояснив небезпеку, що повисла над Україною.
Крім того, ми писали, якщо мобілізували незаконно: "бусифікованим" дозволять скаржитися на порушення прав.