Цього дня Православна церква вшановує пам'ять одного з найшанованіших на Русі святих — Миколи Угодника або, як його ще називають, Чудотворця.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІнші назви свята: "День святого Миколая", "Микола", "Ніколін день", "Микола морозний", "Зимник".
У народному православ'ї день завершує триденний святковий комплекс: Варварін день, Савін день, Ніколін день.
Цього дня у всіх церквах відбуваються богослужіння. Віруючим вранці потрібно піти до церкви, а також випити три ковтки святої води та просвірі. Обід має бути скромним, тому що все ще йде Різдвяний піст.
Вночі заведено класти під подушку дітям подарунки. Зазвичай це іграшки та солодощі, але в наш час подарунком може бути будь-що. Часто у школах навіть дарують сюрпризи із солодощами. А ось тим, хто завинив, потрібно покласти під подушку хмиз. Це буде натяк від Миколи, що він все бачить, і дитина за свої витівки може отримати лозинкою.
Традиційне печиво цього дня – миколайки, з пісного тіста. Готують також пироги з капустою, грибами, картоплею, вареники, борщі та їдять соління. Раніше ще молодь влаштовувала гуляння на площі з піснями, хороводами та катанням на санях. Потім ходили будинками і співали пісні, бажали всім здоров'я. За це їм давали солодощі та гроші.
Кожна людина обов'язково має зробити хоча б одну добру справу. Можете роздати милостиню, нагодувати нужденних, зігріти жебрака чи принести подарунки багатодітним сім'ям. І не забувайте, що час уже готуватися до Нового року та Різдва. Саме час обрати подарунки для друзів та знайомих, прикрасити будинок та навести порядки.
Ще цього дня просять Миколу Чудотворця, щоби він і у вашому житті створив диво. Можете загадати бажання, і воно здійсниться. Тільки цього треба дуже захотіти, тоді Микола допоможе.
Що не можна робити сьогодні
У церковне свято 6 грудня церква не схвалює лихослів'я, лайки, чвар, пліток, жадібності, заздрощів, лінощів та розпачу. Не можна ображати дітей, старих та невинних, відмовляти у милостині та допомозі.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: вважається, що цього дня не можна сумувати - інакше це може викликати сильні морози. Також, за народними повір'ями, святий Миколай покарає кожного, хто порушує заборони свята.
Нагадаємо про Різдвяний піст-2024: коли починається, що суворо заборонено ці 40 днів і кому можна не дотримуватись.
Раніше ми повідомляли про харчування за циклами та днями на Різдвяний піст: що дозволено їсти з 15 листопада по 24 грудня.