Війна в Україні ускладнює вирішення багатьох питань, і освіта, на жаль, не є винятком. Фінансування системи освіти стало однією з найболючіших тем, і, за словами омбудсмена із захисту прав в освіті Надії Лєщик, найближчим часом навряд чи принесе вирішення цієї проблеми.

Про це Надія розповіла в інтерв'ю "Українській правді".

Одним із найскладніших питань залишається зарплата вчителів. Як пояснила Лєщик, вона часто складається із малої ставки, всього 6-7 тисяч гривень, до якої додаються різні надбавки: за стаж, звання, роботу з інклюзивними дітьми та інші.

школа
школа

Але для нових вчителів, які тільки починають кар'єру, цих доплат немає. Навіть якщо в майбутньому держава матиме гроші для підвищення зарплат, молоді педагоги, як і раніше, залишаться на мінімалці. Тому реформа у сфері нарахування зарплати вже давно назріла. Але, на жаль, поки війна триває, проблеми з фінансуванням лише посилюватимуться.

Популярні новини зараз
Повістки навіть у гостях: розширені повноваження ТЦК не залишать шансів ухилянтам Обмінники та банки перестали купувати 100 доларів: що не так у купюрах, які приносять українці Українці отримають по 11 000 гривень: кому приготували нові виплати Продаж квартири стане випробуванням: українцям встановили нові податки на операції з нерухомістю
Показати ще

Крім того, Лєщик заявила, що нещодавня ініціатива із виділенням додаткових тисяч для вчителів викликала критику. Деякі педагоги виявилися незадоволені цією сумою і вимагають більшого, хоча, за словами омбудсмена, держава й так пішла назустріч.

Однак ще більш проблемною ситуацією є витрати на дошкільну та позашкільну освіту .

українська школа
українська школа

Крім того, Лєщик розповіла, що кошти, які раніше йшли на обладнання для дітей із особливими освітніми потребами, було перерозподілено на оплату праці спеціалістів. А ще з початку повномасштабної війни держава не оплачує варіативних шкільних предметів, таких як поглиблене вивчення іноземних мов або фінансова грамотність.

Відповіді на питання щодо повернення до фінансування цих сфер поки що залишаються неясними. Тим часом освітня система продовжує боротися з труднощами, сподіваючись на зміни, які, можливо, будуть можливі лише після закінчення війни.

Нагадаємо, зарплати заморожені, але податки зросли: хто найбільше серед громадян відчує удар

Раніше ми писали про те, що українці можуть повернути гроші за навчання: як скористатися податковою пільгою

Крім того, Знай.ua повідомляв, батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: держава жорстко каратиме