Із 1 грудня в Україні запроваджено військовий збір у розмірі 5% на більшість операцій із нерухомістю. Нововведення, яке торкнеться майже кожного, хто купує чи продає житло, уже викликало хвилю обговорень. Цей збір додається до вже існуючого податку з доходів фізичних осіб і фактично подвоює фінансове навантаження на учасників ринку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами президентки Асоціації фахівців із нерухомості України Олени Гайдамахи, додаткові витрати виникають в угодах, які підпадають під оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Це стосується продажу:
- нерухомості, право власності на яку менше трьох років;
- новобудов, зокрема через державну програму «єОселя»;
- об’єктів, що продаються вдруге чи більше разів у поточному календарному році;
- комерційної нерухомості;
- об’єктів, які продають іноземці чи нерезиденти.
На практиці це означає суттєве зростання витрат на оформлення угод, що може позначитися як на продавцях, так і на покупцях. Зокрема, під час купівлі житла за державною програмою «єОселя» продавці часто перекладають оплату податків на покупців. Новий податок лише збільшить це фінансове навантаження.
Олена Гайдамаха наголошує, що ситуація на ринку нерухомості залежить від того, як зміниться попит і пропозиція, а також чи вплине нововведення на ціни. Водночас прогнозується, що бюджет від цих операцій може отримувати значні надходження.
Якщо щодня в кожній області (крім тимчасово окупованих) відбуватиметься хоча б 10 угод із нерухомістю вартістю $50 000, до бюджету надходитиме $500 000. Це означає, що за один місяць із 24 робочими днями держбюджет поповниться на $12 млн.
Нагадаємо, українцям зменшать зарплати: розчарування буде до Нового року
Раніше ми розповідали, що з українців здирають податки за карткові перекази: як уникнути додаткових витрат