Уряд готує зміни для пенсіонерів, які проживають за кордоном, тепер вони також мають пройти обов’язкову ідентифікацію. Раніше це стосувалося лише переселенців, але тепер і закордонні пенсіонери мають підтвердити свою особу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦю ініціативу, затверджену ще весною цього року, має врегулювати спеціальний порядок, над яким працює Міністерство соціальної політики, пише На пенсії.
Як пояснила перша заступниця міністра соцполітики Дар’я Марчак, проєкт постанови вже підготовлено, і його найближчим часом розгляне Кабмін. Щоб уникнути поспіху та плутанини, пропонується дати пенсіонерам цілий рік для проходження процедури — до кінця 2025 року. За словами чиновниці, це рішення має знизити стрес і забезпечити більше часу для ознайомлення з новими правилами.
Ідентифікація важлива для організації виплат і контролю за соціальними зобов’язаннями держави. Міністерство в цьому напрямку працює невеликим складом із 18 осіб, які водночас займаються поточними справами, реформами та законодавством.
Проблема української пенсійної системи залишається гострою. В середньому один працюючий громадянин утримує одного пенсіонера, хоча для стабільності співвідношення має бути вдвічі більшим. Середній вік виходу на пенсію в Україні становить 54 роки через ранній вихід окремих категорій, як-от судді чи військові. Однак частка тих, хто йде на пенсію до 60 років, за останні п’ять років знизилася з 25% до 11%, що стало можливим завдяки підвищенню вимог до страхового стажу.
Аналітики OECD порівняли українську пенсійну систему з іншими країнами і зазначили, що для забезпечення гідних виплат необхідно збільшувати кількість платників соціальних внесків. Уряд сподівається, що запровадження нових правил допоможе більш ефективно контролювати ситуацію та сприяти реформам.
Раніше ми повідомляли, грудень 2024 – останній шанс для пенсіонерів: як не втратити виплати у 2025 році?
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, в Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей?