У деяких українців можуть збільшитись платіжки за доставку газу з 1 січня 2025 року. Кому варто приготуватися до збільшення витрат на комуналку, йдеться у матеріалі проєкту "ГазПравда".

В Україні, як мінімум, до кінця воєнного стану, змінювати тарифи на доставку блакитного палива не будуть. Однак у 2025 році платіжки споживачів можуть кардинально зміниться.

Споживач газу. Фото: скрін youtube
Споживач газу. Фото: скрін youtube

Вартість доставки газу збільшиться для тих, хто за минулий газовий рік використав більший обсяг палива, ніж за газовий рік 2022-2023. В той самий час суми в платіжках стануть меншими у тих, хто скоротив споживання.

Наприклад, якщо з жовтня минулого року до кінця вересня 2024 року домогосподарство спожило 1300 кубометрів, то з 1 січня 2025 року щомісячний платіж становитиме 193,7 гривні.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 26 грудня: Ракам треба поберегти сили, Терезам – купити "те саме" Важливі зміни для українців у Чехії: що пропонують для біженців в 2025 році Повістки можуть вручити заброньованим: яка відповідальність за відмову Пенсіонери у 2025 році отримуватимуть більше: на кого чекає "підвищення" виплат 10-12%
Показати ще

Газові прилади. Фото: скрін youtube
Газові прилади. Фото: скрін youtube

Обчислити розмір щомісячного платежу кожен споживач може самостійно. Для цього необхідно взяти обсяг споживання за рік та поділити на 12 (місяць). Отриману цифру потрібно помножити на тариф, встановлений у конкретному населеному пункті – вийде щомісячний платіж.

Платіжки за газ. Фото: скрін youtube
Платіжки за газ. Фото: скрін youtube

Разом з тим для домогосподарств, які протягом року не споживали газ, буде нараховано мінімальний обсяг. Якщо в будинку є лише газова плита, то буде нараховано щонайменше 39 кубів доставки газу. Якщо встановлено газовий бойлер – щонайменше 126 кубів, а з опаленням – 314 кубів.

Раніше портал Знай повідомляв, "Газмережі" приготували штрафи для споживачів: у кого можуть бути проблеми.

Також наш портал інформував, поширена помилка: газовики розповіли, як не можна обігрівати житло.

Крім того, ми писали, як зменшити комунальні витрати власникам котлів: газовики дали поради на зиму.