В Україні для громадян, які досягли пенсійного віку, але вирішили продовжити працювати, передбачено суттєве підвищення розміру пенсії за рахунок відстрочки її отримання. Такі правила діють відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (№1058-IV).

Якщо людина вирішила не виходити на пенсію одразу після досягнення пенсійного віку, основний розмір її пенсії збільшується залежно від терміну відстрочки:

  • 0,5% за кожен повний місяць роботи після пенсійного віку, якщо пенсія відстрочена на період до 60 місяців (5 років).
  • 0,75% за кожен повний місяць, якщо відстрочка перевищує 60 місяців.

    Працюючий пенсіонер. Фото: скрін youtube
    Працюючий пенсіонер. Фото: скрін youtube

Наприклад, якщо ви вирішите працювати на п’ять років довше, розмір вашої пенсії збільшиться на 30%. А якщо відстрочка триватиме понад 5 років, додаткові 0,75% за кожен місяць роботи можуть суттєво змінити вашу фінансову картину.

Важливо розуміти, що для розрахунку підвищення враховуються тільки повні місяці страхового стажу, набутого після досягнення пенсійного віку. Неповні місяці не додають бонусу до виплат.

Популярні новини зараз
З грудня вже не мобілізують: хто з чоловіків точно не отримає повістку до Нового року Пенсіонери отримають додаткові гроші напередодні свят: скільки доплатять Необхідно замінити: Vodafone зробили важливе оголошення для абонентів Працюй або жебракуй: пенсіонерів поставили перед вибором
Показати ще

Крім того, така можливість доступна тільки тим, хто звертається за призначенням пенсії вперше. Якщо ви раніше отримували пенсію за іншим законом або в іншій державі, надбавка не передбачена.

Додатковий стаж не лише збільшує розмір пенсії, але й дозволяє мати вищу базу для розрахунку виплат. Це рішення стає особливо вигідним для тих, хто планує активно працювати та отримувати стабільний дохід упродовж наступних років після досягнення пенсійного віку.

Для того щоб оформити пенсію з відстрочкою, потрібно подати документи до Пенсійного фонду України. У заяві вказується дата, з якої ви бажаєте отримувати виплати.

Це залежить від вашого фінансового стану та планів. Якщо ви маєте можливість працювати далі та не потребуєте негайної фінансової допомоги, відстрочка може стати гарною стратегією для збільшення розміру пенсії.

Нагадаємо, пенсії, субсидії, лікарняні: чи будуть профінансовані виплати

Раніше ми розповідали, що сума виплат зміниться: наскільки можуть "погладшати" гаманці пенсіонерів

Також, приготуйте документи: нові правила ідентифікації для пенсіонерів