26 листопада православна церква відзначає річницю освячення собору великомученика Георгія Побідоносця у Києві.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПримітно, що святий Георгій вважається повелителем вовків і покровителем землеробів.
У народі це світле свято прозвали Юр'єв день або Єгорій Осінній (за старим стилем – 9 грудня).
Якщо у цей день людина вирушала у далеку дорогу, необхідно було відслужити молебень про благополучне завершення поїздки. Також до Єгорія треба було роздати всі борги, інакше можна було прожити все життя у боржниках.
Ще у цей день судили про погоду за прикметами. Так, щоби передбачити погоду, ходили слухати воду в колодязі. Якщо ні плескоту, ні шереху з колодязя чути не було — чекали на спокійну зиму. А якщо по воді йшла брижі — це віщувало завірюхи та хуртовини.
Святому Георгію молилися, щоб хижаки не нападали на свійських тварин. Говорили, що саме цього дня вовки починають ходити за здобиччю. "Що у вовка в зубах - то Єгорій дав" , - вірили наші предки.
Викиньте посуд з тріщинами, щоб не накликати біду та фінансову скруту.
Прислухайтеся до порад, які даватимуть вам саме цього дня. Вони допоможуть вам у майбутньому.
Що не можна робити сьогодні
У церковне свято 26 листопада, як і будь-якого іншого дня, слід утримуватися від гніву, лайки, не можна заздрити, скупитися, лінуватися, зневірятися, ображати людей і тварин і відмовляти у допомозі.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не слід ходити на полювання і вирушати в далеку дорогу, а якщо поїздку перенести не можна, то радять помолитися за її благополучне завершення.
Нагадаємо про Різдвяний піст-2024: коли починається, що суворо заборонено ці 40 днів і кому можна не дотримуватись.
Раніше ми повідомляли про харчування за циклами та днями на Різдвяний піст: що дозволено їсти з 15 листопада по 24 грудня.