В Україні зростає кількість випадків незаконного ухилення від мобілізації, і деякі громадяни готові платити чималі гроші, аби уникнути призову. Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, очолювана депутаткою Анною Скороход,
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСеред найпоширеніших схем — отримання фіктивних довідок через військово-лікарські комісії. Чоловіків часто "списують" за станом здоров’я, навіть якщо реальних підстав для цього немає. Інколи військовозобов’язані отримують відстрочку за допомогою сфальсифікованих документів про втрату близького родича, хоча цієї події де-факто не було.
Скороход зазначає, що деякі військові комісаріати практикують вписування осіб у списки військовозобов’язаних без видачі повісток. У такий спосіб уникають офіційного виклику. Також відомі випадки, коли ТЦК продають порожні бланки повісток із печатками. Це дозволяє військовозобов’язаному, зупиненому на блокпосту, пред'явити документ і довести, що він нібито вже отримав повістку.
Серед способів ухилення — «побор» з підприємців. За словами Скороход, деякі ТЦК вимагають від підприємств щомісячні виплати, аби не мобілізувати працівників. Несплата призводить до масового виклику співробітників, що суттєво порушує роботу підприємств.
Скороход підкреслює, що такі дії мають місце не в усіх територіальних центрах комплектування. Є установи, які дотримуються правил і забезпечують чесну мобілізацію.
Нагадаємо, водіїв маршруток масово мобілізують: хто тепер буде займатись перевезенням
Раніше ми розповідали, що всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Також, буде посилення мобілізації? У США натякнули, чого не вистачає на фронті