Електронна військово-лікарська комісія (ВЛК) незабаром стане реальністю в Україні. Ця система дозволить ефективніше оцінювати придатність до служби військовозобов'язаних і знизить ризики корупції.

За словами заступниці міністра оборони з цифровізації Катерини Черногоренко, повноцінний запуск електронної ВЛК планується у 2025 році.

Суть нововведення. Дані про медичні огляди військовозобов'язаних будуть фіксуватися в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Лікарі зможуть заповнювати медичні рекомендації онлайн, використовуючи цифрові підписи. У разі відсутності серйозних скарг, військовозобов’язаний отримуватиме статус придатного до служби. Якщо ж є скарги, призначатимуться додаткові обстеження.

Чоловік, який проходить ВЛК
Чоловік, який проходить ВЛК

Процес оцінки включає кілька етапів:

Популярні новини зараз
Лише $100 на місяць: адвокати беруться захистити ухилянтів від ТЦК, можна оформити підписку 1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
Показати ще
  • Щорічний скринінг у медзакладі за місцем проживання.
  • Внесення антропометричних даних (зріст, вага тощо) до системи.
  • У разі потреби, арбітраж ВЛК для остаточного рішення.

Військові лікарі також отримають можливість перевіряти та коригувати рекомендації сімейних лікарів. Наприклад, вони вирішуватимуть, чи може людина виконувати певні завдання в армії, як-от працювати водолазом або розвідником. Усі ці дані будуть зафіксовані в системі, що гарантує прозорість процесу.

ВЛК. Фото: скрін youtube
ВЛК. Фото: скрін youtube

Однак реформи не вирішують ключового питання — війна все ще триває. ТЦК виконують свою роботу, адаптуючи систему мобілізації до нових викликів. Якби росія не розпочала війну, співробітникам ТЦК не довелося б роздавати повістки, і тема мобілізації не була б настільки гострою. Українська армія відрізняється якісною підготовкою, на відміну від російських військових, яких кидають у бій без належної підготовки чи турботи про їхнє життя.

Російські окупанти не сприймають українців як рівних, і їхнє поводження на захоплених територіях це лише підтверджує. Ми змушені захищатися, бо боремося за своє існування. Якщо не стримати ворога зараз, він може прийти у наші домівки, щоб силою відправити нас на чужу війну.

За даними ЦПД, російські медіа активно поширюють антимобілізаційні настрої в Україні, наголошуючи на "несправедливості мобілізації" та "безнадійності ситуації". Водночас у самій росії тривають масові примусові мобілізації, де українців на окупованих територіях змушують воювати на боці ворога. Відмова може означати лише смерть.

Реформа електронної ВЛК стане важливим кроком до цифровізації та прозорості в мобілізаційній системі. Але головне — пам'ятати, заради чого ми боремося.

ЗСУ / фото: Pinterest
ЗСУ / фото: Pinterest

Раніше ми повідомляли, військові можуть не платити відсотки по кредиту.

Гроші на оздоровлення, сертифікат на авто та зарплата, які виплати можуть отримувати військовослужбовці- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, мобілізованих готуватимуть посилено, програма кардинально зміниться.