Певні категорії військовозобов'язаних громадян мають право на відстрочку від мобілізації. Щоб її отримати необхідно подати всі необхідні документи та заяву, а також за необхідності пройти ВЛК.

Що робити, якщо під час візиту до ТЦК та СП необґрунтовано відмовляють у прийомі заяви, йдеться у матеріалі "Новини.LIVE".

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

Рішення про надання або відмову у відстрочці приймає спеціальна комісія при ТЦК. Це затверджено ухвалою Кабміну. Отже, відмова на стадії подання документів є незаконною.

До складу комісії входять:

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще
  • керівник відповідного відділу ТЦК;
  • представники освіти, науки, охорони здоров'я;
  • представники соціального захисту населення;
  • співробітники служби у справах дітей чи ЦНАП відповідного району, чи міста.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

Розгляд заяви на відстрочку має тривати до 7 днів із моменту подання. Далі військовозобов'язаний отримує повідомлення на телефон, а підтвердження у вигляді виписки за підписом керівника ТЦК — у паперовому чи електронному форматі через "Резерв+".

Що робити, якщо незаконно відмовили у відстрочці?

Військовозобов'язаний має право подати скаргу до обласної чи міської ТЦК. У заяві слід чітко зазначити, що відмова у розгляді документів суперечить законодавству та є прямим порушенням закону.

Другий варіант – звернеться до суду. Це варто зробити, якщо комісія відмовила у відстроченні без належного розгляду документів та обставин військовозобов'язаного.

Раніше портал Знай повідомляв, Київський ТЦК тричі намагався мобілізувати чоловіка з критичною стадією відшарування сітківки очей.

Також наш портал інформував, дзвонити немає сенсу: українців обдурили із "гарячою лінією" для скарг на ТЦК.

Крім того, ми писали, готуйтеся до непопулярних рішень мобілізації: журналіст про необхідність поповнення.