До кінця 2024 року в Україні очікується прискорення зростання цін на харчові продукти. У який бік може змінитися ситуація зі споживчою інфляцією у 2025 році, йдеться у матеріалі видання LIGA.net.

Згідно з прогнозами НБУ, найближчими місяцями продукти харчування для українців активно дорожчатимуть. Головні причини – неврожай, значні бюджетні витрати через війну, дефіцит електроенергії.

Продуктовий магазин. Фото: скрін youtube
Продуктовий магазин. Фото: скрін youtube

Чи доведеться українцям "віддати останню сорочку", щоб забезпечувати себе їжею у 2025 році? За очікуваннями фінансистів – ні. Вже навесні наступного року очікується зниження інфляції.

До кінця 2025 року рівень інфляції, за прогнозами, має знизитися до 6,9% і надалі спрямовуватиметься до 5%. У Нацбанку зазначають, що цьому сприятимуть "заходи процентної та валютно-курсової політики НБУ, а також зростання пропозиції продовольчих товарів та послаблення зовнішнього цінового тиску".

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Ціни на продукти. Фото: скрін youtube
Ціни на продукти. Фото: скрін youtube

У недержавних аналітиків прогнози щодо темпів інфляції також оптимістичні. Наприклад, голова департаменту макроекономічних досліджень фінансової групи ICU Віталій Ваврищук вважає, що наступного року не буде таких проблем із урожаями, а також утримаються комунальні тарифи.

"Наступного року ми, певно, знову повернемось до нормального урожаю картоплі, яблук, моркви, інших овочів та фруктів. Навряд чи в червні наступного року буде чергове підвищення тарифів на електроенергію", - заявив експерт.

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Водночас експерти не виключають, що можуть виникнути "зовнішні шоки", які перекреслять оптимістичні прогнози.

Раніше портал Знай повідомляв, стабілізація цін на картоплю та яйця: коли завершиться період подорожчання.

Також наш портал інформував, майже 40 грн за пачку гречки: супермаркети підвищують ціни на крупи та консерви.

Крім того, ми писали, від цін поколює в серці: за скільки можна купити кіло яблук, бананів та винограду.