Тепер українці, які працювали за кордоном, можуть включити ці періоди до свого страхового стажу для нарахування пенсії. Але є нюанси, таке зарахування можливе лише для тих країн, з якими Україна має угоди чи договори про обмін інформацією.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦе нововведення закріплене в Законі України "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення". Важливо зазначити, що трудова діяльність у росії до стажу не враховується.
Якщо між країнами немає угоди, громадяни зобов’язані самостійно надати інформацію про роботу за кордоном до Пенсійного фонду України. Для підтвердження можуть знадобитися документи, які доводять період працевлаштування.
Що стосується періодів роботи до 1992 року в колишньому СРСР, вони також можуть бути зараховані до страхового стажу, але за умови, що інша держава не виплачує пенсію за ці роки.
Хто може втратити право на зарахування стажу?
До страхового стажу не враховуються періоди роботи на тимчасово окупованих територіях України (ТОТ) після 19 лютого 2014 року для осіб, які:
- проходили службу в армії чи інших військових формуваннях росії;
- займали посади в органах влади чи місцевого самоврядування окупаційної адміністрації;
- добровільно брали участь у незаконних збройних формуваннях.
Такі обмеження запроваджені для того, щоб уникнути визнання страхового стажу осіб, які співпрацювали з окупаційною владою або діяли проти України.
Ці зміни є важливим кроком для справедливого нарахування пенсійних виплат, адже враховують не лише український стаж, але й трудову діяльність у багатьох інших країнах, що дозволяє забезпечити більшу соціальну захищеність громадян.
Раніше ми повідомляли, пенсійні зміни у 2025 році, нові вимоги до стажу та масштабне зростання виплат.
Якщо не влаштовує розмір пенсії, як ініціювати перерахунок виплати- детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, пенсіонери можуть збільшити виплати, витягайте старі документи.