В Україні люди передпенсійного віку (51–60 років) становлять 18,3% усіх працевлаштованих, а пенсіонери — 10,3%.

Пенсіонери зазвичай працюють у професіях, що потребують фізичної витривалості або досвіду, таких як водії, сторожі, прибиральники, охоронці, підсобні робітники, продавці, вчителі та медичний персонал. Також поширеними є професії машиністів котелень, слюсарів, швачок, двірників та пакувальників - пише Центр Разумкова.

Люди старшого віку також успішно працюють у сферах послуг і технічних спеціальностях. Наприклад, вони можуть бути викладачами, кухарями чи соціальними працівниками. У сільському господарстві їх залучають до кваліфікованих робіт. Однак пенсіонери рідше займають керівні посади, особливо у приватному секторі чи малому бізнесі. У керівництві великих організацій старших працівників також не так багато.

Працюючий пенсіонер. Фото: скрін youtube
Працюючий пенсіонер. Фото: скрін youtube

Цей дисбаланс може свідчити про те, що доступ до керівних посад для людей старшого віку обмежений. За даними Центру Разумкова, така ситуація може бути пов’язана зі стереотипами щодо здатності літніх працівників справлятися з керівними обов’язками.

Популярні новини зараз
Аномальне похолодання та снігопади: українців попередили про зміну погоди Злидні чи гідна старість: якою пенсією "віддячать" українцям, які працювали за копійки "Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів Пенсіонерам виплатять чималі гроші: майже на 3200 грн більше
Показати ще

Раніше ми повідомляли, пенсія та понаднормовий стаж, що варто знати стареньким для додаткових виплат?

Кому дозволяється вийти на пенсію раніше, ПФУ назвав категорії пенсвонерів- більш детально на Знай.ua.

Нагадаємо, чи варто працювати на пенсії чи ні, ПФУ показав різницю у виплатах, та чому старенькі не залишають роботу, навіть коли на пенсії?