Під час воєнного стану деякі військовозобов'язані чоловіки мають право на відстрочку від мобілізації. Однак при її оформленні можуть спливати різні нюанси.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧи можна отримати відстрочку, якщо вже вручили повістку, розповів юрист Дмитро Франчук у коментарі для "РБК-Україна".
За словами фахівця, вручення повістки ніяк не впливає на можливість оформити відстрочку від мобілізації, якщо військовозобов'язаний має таке право.
"Отримання повістки не означає автоматичний призов. Якщо у вас є законні підстави для відстрочки, наприклад, навчання, догляд за дитиною, неналежний стан здоров’я тощо, ви маєте право подати заяву про відстрочку", - заявив Дмитро Франчук.
Що потрібно зробити для отримання відстрочки:
- зібрати документи, що підтверджують декларація про відстрочку. Це можуть бути медичні довідки, довідки із навчального закладу, свідоцтво про народження дитини – залежно від ситуації;
- написати заяву про надання відстрочки та додати до неї копії всіх необхідних документів - подати до ТЦК та СП за місцем реєстрації;
- у деяких випадках може знадобитися пройти ВЛК для підтвердження підстав для відстрочення.
Юрист попереджає, що безпідставна відмова у наданні відстрочки військовозобов'язана може оскаржити в адміністративному порядку або через суд.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, в мобілізації анонсували масштабні реформи: чого чекати від повісток і ТЦК.
Також наш портал інформував, мобілізацію зрівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання.
Крім того, ми писали, пораненим і без кінцівок бійцям ЗСУ платять 600 грн і відправляють за штат: виживають, збираючи метал у лісі.