Останні удари росії по ключових електропідстанціях України призвели до різкого погіршення стану енергосистеми, яка тепер перебуває під "підвищеним ризиком катастрофічної відмови".

Екологічна організація Greenpeace попереджає, що атаки спрямовані на підстанції, які живлять атомні електростанції країни, а це, у свою чергу, може призвести до серйозних наслідків безпеки реакторів.

Про це пише The Guardian.

Енергосистема. Фото: скрін youtube
Енергосистема. Фото: скрін youtube

Росія активно б'є по інфраструктурі, яка має критичне значення для функціонування атомних станцій, таких як Рівненська, Хмельницька та Південноукраїнська АЕС. Внаслідок пошкодження ліній електропередачі реактори можуть залишитися без живлення, що ставить під загрозу їхнє охолодження – найважливішу функцію для запобігання катастрофі.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

"Втрата функції охолодження на одному або кількох реакторах неминуче призведе до розплавлення ядерного палива та масштабного радіоактивного викиду. Найбільшого ризику наражаються люди і навколишнє середовище України, але є ймовірність, що значна частина Європи та за її межами може серйозно постраждати", – попереджають у Greenpeace.

Атаки росії на енергосистему не обмежуються лише військовою метою, вони також спрямовані на створення енергетичної нестабільності, що несе ризик ядерної катастрофи.

Ядерна зброя РФ
Ядерна зброя РФ

Ситуація ускладнюється тим, що зовнішнє електропостачання цих об'єктів може бути тривалий час недоступне, і навіть дизель-генераторів на 7-10 днів може вистачити для нормальної роботи станції.

Для України ця криза стала черговим ударом після того, як зруйновані електростанції та пошкоджені гідроелектростанції вже позбавили країну значної частини енергопостачання. Однак, крім енергетичного колапсу, існує реальна загроза безпеці та екології, як зазначив Greenpeace, у разі продовження атак.

Міжнародні організації, такі як МАГАТЕ, вже висловили занепокоєння та закликали росію припинити атаки на ядерні об'єкти. Але ситуація залишається критичною, і майбутнє українських атомних станцій залежить від того, чи зможуть вони отримати стабільне електропостачання та уникнути катастрофи.

Нагадаємо, окупанти обіцяють удари по енергетиці: хочуть залишити всіх без світла та тепла

Раніше ми писали, обстріли почнуться перед зимою, коли це буде найболючіше: "Не зможемо відновити швидко..."

Крім того, Знай.ua повідомляв, ваш електролічильник може "накручувати" кіловати: як це виявити