У разі систематичної несплати за комунальні послуги до споживачів за рішенням суду можуть застосовуватись різні механізми, що дозволяють покрити суму заборгованості.

Чи можуть за борги забрати житло, розповіла голова Комітету "Асоціації адвокатів України" з нерухомості та будівництва Тетяна Даниленко у коментарі для "РБК-Україна".

Борги за комуналку. Фото: Youtube
Борги за комуналку. Фото: Youtube

Випадки з арештом нерухомого майна через борги за комунальні послуги трапляються дуже рідко, особливо якщо йдеться про квартиру чи житловий будинок.

Втім, такий сценарій цілком можливий, якщо людина роками не платила і нагромадила суму боргу порівнянну з вартістю об'єкта нерухомості.

Популярні новини зараз
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві "Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

"Проте, якщо сума боргу за комунальні послуги настільки велика і наближена до вартості об’єкта нерухомості, то в такому разі ризики відчуження об’єкта нерухомості в рахунок погашення боргу є більш вірогідними", - заявила Тетяна Даниленко.

Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube

Забрати за борги квартиру чи будинок буде складніше, якщо у житлі зареєстровані неповнолітні чи особи з інвалідністю. У такому разі для виселення та продажу знадобиться дозвіл органів опіки та піклування або відповідне рішення суду.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, змусять не лише погасити борг: що буде, якщо "відріжуть" воду за ігнорування рахунків.

Також наш портал інформував, контролер навідуватиметься частіше: в Україні посилять перевірки електролічильників.

Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, якими будуть відключення у разі холодної зими: "енергоексперт закликав готуватися".