Жителі Полтавської області, особливо Кременчука та околиць, отримали тривожне попередження: у разі руйнування Кременчуцької гідроелектростанції частина регіону може опинитися під водою.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ зоні ймовірного затоплення опиняться центральна та правобережна частини Кременчука, а також довколишні села: Потоки, Мала Кохнівка, Соснівка та Придніпрянське. Причому "висока вода" досягне міста всього за 30-45 хвилин після руйнування греблі.
Як проходитиме евакуація?
Якщо загроза стане реальною, влада обіцяє оперативно попередити всіх мешканців через:
- централізовану систему оповіщення,
- ЗМІ,
- вуличні гучномовці,
- офіційні сайти та Telegram-канали.
Куди ж іти?
- Лівобережжя: евакуація до нагірної частини Кременчука.
- Правобережжя: прямувати на Діївську гору.
На кожному мікрорайоні зони затоплення передбачено збірні пункти евакуації (ЗПЕ).
Якщо дістатися до ЗПЕ не встигаєте, радять підніматися вище за другий поверх найближчої будівлі і чекати або спаду води, або рятувальників.
Далі: всіх евакуйованих доставлять до безпечних районів Полтавської та Кіровоградської областей, де людям допоможуть пережити наслідки аварії. Очікувати повернення додому, за прогнозами, доведеться 7-10 днів.
Наскільки це серйозно?
Кременчуцька ГЕС – третя на Дніпровському каскаді. Її бетонні конструкції стоять на гранітній основі, а потужність становить понад 700 МВт. Незважаючи на міцність, загрозу руйнування не можна виключати, особливо після інцидентів із Київською ГЕС, де влітку було зафіксовано пошкодження греблі.
Поки що це лише можливий сценарій, але жителів закликають бути готовими до будь-якого розвитку подій. Сподіваємось, катастрофи вдасться уникнути.
Нагадаємо, кількість порушень безпеки на ЗАЕС зростає: експерт пророкує можливу катастрофу
Раніше ми писали, в Україні збираються вирішити проблеми з недобудовами та квартирними чергами: нова стратегія житла
Крім того, Знай.ua повідомляв, "Мені пощастило, що я маю гроші": як ухилистам вдається обходити масштаби мобілізації